poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Spotřebitel v digitálním prostředí


Síťová neutralita a roaming

Ve čtvrtek v Evropském parlamentu v rámci hlasování o telekomunikačním legislativním balíčku schválíme pro spotřebitele dvě zásadní věci. Týkají se roamingu a tzv. síťové neutrality - v obou případech zaujímá Evropský parlament ostřejší stanovisko než obsahuje původní návrh Komise.


celý text...
 
[ 2. dubna 2014 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Reklamace zboží koupeného na internetu


celý text...
 
[ 13. října 2010 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Online gambling


celý text...
 
[ 10. března 2009 | Autor: Stanovisko Zuzany Roithové k online gamblingu | celý text...
 

Usnesení Evropského parlamentu ze dne 21. června 2007 o důvěře spotřebitelů v digitálním prostředí (2006/2048(INI))

Přijatá Zpráva o důvěře spotřebitelů v digitálním prostředí předložená Evropskému parlamentu Zuzanou Roithovou.
celý text...
 
[ 10. prosince 2007 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Reakce na článek o regulaci digitálního prostředí v EU

Článek Vladimíra Smejkala Evropská unie a regulace digitálního prostředí (Click! 08/2007) komentuje zprávu Evropského parlamentu "Důvěra spotřebitele v digitálním prostředí", jíž jsem byla hlavní zpravodajkou. Dovolím si reagovat a upozornit na stránku www.roithova.cz, kde jsou detailnější informace o této zprávě a dění v evropských institucích.
celý text...
 
[ 7. prosince 2007 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Podklady pro novináře: Zpráva o důvěře spotřebitelů v digitálním prostředí

Evropský parlament schválil 21. června iniciativní zprávu europoslankyně Roithové. Dokument je silným politickým signálem vůči ostatním zainteresovaným institucím, počínaje Evropskou komisí a národními státy po spotřebitelské organizace a internetové obchodníky. Otevírá také diskuzi o tom, co a jak regulovat v tak dynamické oblasti, jako je on-line nakupování. Ve své zprávě Zuzana Roithová prosazuje dobrovolné standardy formou tzv. soft law nástrojů. „Evropská komise musí v tomto směru koordinovat činnost podnikatelů i spotřebitelských organizací,“ říká europoslankyně. Komise nyní veřejně konzultuje největší reformu právních pravidel na ochranu spotřebitelů za poslední dekádu a většina změn se vztahuje právě na spotřebitele v digitálním světě. Evropská komisařka pro ochranu spotřebitelů Meglena Kuneva prohlásila: „Považuji oblast, zpracovanou ve Zprávě poslankyně Roithové, za jednu ze svých hlavních priorit pro nadcházející rok a chci, aby Evropský parlament a Evropská komise zorganizovaly v nadcházejících měsících společnou konferenci.“


celý text...
 
[ 25. června 2007 | Autor: | celý text...
 

Zuzana Roithová: Evropská unie dluží spotřebitelům i podnikatelům modernější pravidla pro obchodování po internetu

Evropský parlament drtivou většinou schválil iniciativní Zprávu o důvěře spotřebitelů v digitálním prostředí, kterou vypracovala česká poslankyně Zuzana Roithová. „Dokument je nejen důležitým signálem pro Evropskou komisi, která připravuje největší reformu pravidel na ochranu spotřebitele za poslední dekádu, ale otevírá diskuzi o tom, co a jak regulovat v tak dynamické oblasti, jako je on-line nakupování,“ říká Roithová. Komisařka pro ochranu spotřebitelů Meglena Kuneva prohlásila: "Považuji danou oblast, zpracovanou ve Zprávě poslankyně Roithové, za jednu ze svých hlavních priorit pro nadcházející rok."
celý text...
 
[ 21. června 2007 | Autor: | celý text...
 

Řeč zpravodajky Zuzany Roithové ke Zprávě o důvěře spotřebitele v digitálním prostředí

Vážený předsedo, vážená paní komisařko, milé kolegyně a kolegové,
 Mám radost, že po roční práci mohu spolu se stínovými zpravodaji předložit plénu zprávu o důvěře spotřebitele v digitálním prostředí. Evropský parlament tím vyšle silný politický apel na Evropskou komisi a členské státy, aby modernizovaly podmínky pro online podnikání a sladily krok v oblasti ochrany spotřebitele s nejnovějšími trendy v digitálním prostředí. Podnikatelé i spotřebitelé čekají na jednoznačná a snadno vymahatelná pravidla, která zvýší kulturu obchodování po internetu na evropském trhu. Zpráva je jen začátek celého procesu. Jsem si vědoma, že její realizace klade nemalé úkoly na bedra Komise, která je limitována finančně i personálně.

celý text...
 
[ 21. června 2007 | Autor: | celý text...
 

Lepší a bezpečnější nakupování na internetu


celý text...
 
[ 19. června 2007 | Autor: | celý text...
 

Neformální diskuze s novináři k problematice ochrany spotřebitele v digitálním prostředí

Zuzana Roithová, poslankyně Evropského parlamentu a místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, se 30. května v pražské kavárně Globe setkala s novináři na neformální diskuzi o Zprávě o ochraně spotřebitele v digitálním prostředí, na které v uplynulých měsících pracovala.
celý text...
 
[ 30. května 2007 | Autor: Eva Potužníková | celý text...
 

Zuzana Roithová: Evropská unie je v bodu zlomu: buď bude její bezhraniční digitální trh výhodou vůči světovým protihráčům, nebo 27 izolovaných národních trhů zbrzdí vývoj informační společnosti a Lisabonské strategie

Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele dnes přijal zprávu vypracovanou poslankyní Evropského parlamentu (EP) Zuzanou Roithovou. Chce hlavně zvýšit nízkou důvěru spotřebitelů v digitálním prostředí. „Navzdory  bezhraničním možnostem internetu jakoby zásada „vnitřní evropský trh – méně omezení, více možností“ v elektronickém prostředí neplatil,“ říká místopředsedkyně Výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.


celý text...
 
[ 8. května 2007 | Autor: | celý text...
 

Zuzana Roithová: postup EK ve věci iTunes pět minut po dvanácté

Zuzana Roithová (KDU-ČSL), první místopředsedkyně výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, vítá postup komise ve věci porušování hospodářské soutěže serverem iTunes společnosti Apple. "Bohužel tento pozitivní krok přichází pozdě. EU měla již dříve vyslyšet četná upozornění na bezprecedentní situaci v prodeji online hudby.
celý text...
 
[ 3. dubna 2007 | Autor: | celý text...
 

The article about Consumer Confidence in the Digital Environment, published in European Voice

A Czech consumer bougth a plasma TV set from a German webtrader at an internet auction. He paid the requested amount in advance to the webtrader´s bank account including the transport costs  (79 Euro). But the trader suddenly demanded an extra 45 Euro for  delivery to the Czech Republic.
celý text...
 
[ 19. února 2007 | Autor: | celý text...
 

Zuzana Roithová vítá opatření EK na posílení důvěryhodnosti elektronického obchodování

"Evropa musí řešit problémy, společné různým oblastem nových technologií, horizontálně, " říká poslankyně EP Zuzana Roithová a dodává: "EU musí jednat rychle, nebo jí v oblasti on-line komunikací ujede vlak konkurenceschopnosti vůči USA nebo jihovýchodní Asii."
celý text...
 
[ 8. února 2007 | Autor: | celý text...
 

Zuzana Roithová o online nakupování: Minimální standardy pomohou zvýšit důvěru spotřebitelů

Zuzana Roithová, místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, dnes uspořádala v Evropském parlamentu veřejné slyšení o (ne)důvěře spotřebitele v digitální prostředí uvnitř EU. Cílem tohoto slyšení bylo sesbírat dodatečné podklady pro Zprávu o důvěře spotřebitele v digitálním prostředí, jíž je Zuzana Roithová zpravodajkou. Zpráva má podpořit spotřebitelskou důvěru pro on-line obchodování (zejména přeshraniční) v Evropě, včetně odstranění legislativních překážek.
celý text...
 
[ 24. ledna 2007 | Autor: | celý text...
 

Slyšení o důvěře spotřebitelů v digitální prostředí 24.1.2007

Zuzana Roithová, místopředsedkyně Výboru Evropského parlamentu pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, pořádá ve středu 24. ledna veřejné slyšení o důvěře spotřebitelů v digitální prostředí (Evropský parlament, PHS 5B1, 11.00-12.30).
celý text...
 
[ 23. ledna 2007 | Autor: | celý text...
 

Spotřebitelé nejsou piráti (Publikováno serverem Neviditelný pes)

Každý z nás někdy sedí u počítače, surfuje po internetu a stahuje si zajímavý text, hudební nebo třeba filmový klip - a zapochybuje, zda se právě nestal pirátem a neodcizil něčí vlastnictví. Pravda je, že velcí výrobci digitálních produktů deklarují, co vše spotřebitel nesmí, neexistuje ale podobný soubor, který by říkal, co smí. To se musí změnit...
celý text...
 
[ 16. prosince 2005 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Děkovný dopis od Evropské organizace spotřebitelů a citace ve světovém tisku

Děkovný dopis od předsedy Evropské organizace spotřebitelů Zuzaně Roithové s přílohou obsahující výběr z citací ve světovém tisku (9 stran).

celý text...
 
[ 14. prosince 2005 | Autor: BEUC | celý text...
 

Spotřebitelé nejsou piráti (článek v Deníku Právo)

Každý znás někdy sedí u počítače, surfuje po internetu a stahuje si zajímavý text, hudební nebo třeba filmový klip - a zapochybuje, zda se právě nestal pirátem a neodcizil něčí vlastnictví. Pravda je, že velcí výrobci digitálních produktů deklarují, co vše spotřebitel nesmí, neexistuje ale podobný soubor, který by říkal, co smí. To se musí změnit...


celý text...
 
[ 21. listopadu 2005 | Autor: Z. Roithová | celý text...
 

Práva spotřebitelů v digitálním prostředí (Řeč Z. Roithové na tiskové konferenci)

Dnešní den je výjimečný, jelikož slavnostně odhalujeme šestici nezadatelných práv spotřebitelů v digitálním prostředí. Kdo si dodnes myslel, že práva mohou mít jen výrobci, autoři či distributoři, tak se mýlil. Tato deklarace vznikla v dílně Evropského sdružení na ochranu spotřebitele a velkou zásluhu na tom má zde přítomná Dr. Cornelia Kutterer. Toto dílko je odpovědí na mnoho palčivých problémů, se kterými se dnes lidé potýkají...


celý text...
 
[ 10. listopadu 2005 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Kampaň za zakotvení „digitálních práv spotřebitelů“

"Stahování hudby z výměnných sítí (tzv. P2P sítí) je jako krádež CD z obchodu!" „Musíme chránit umělce, kteří jsou okrádáni spotřebiteli na internetu.“ Velké hudební a filmové společnosti nás dlouhodobě „krmí“ podobnými tvrzeními v televizi, v novinách a dalších médiích. Individuální spotřebitele znázorňují jako piráty a kriminálníky...

celý text...
 
[ 10. listopadu 2005 | Autor: Sdružení na obranu spotřebitelů | celý text...
 

Spotřebitelé nejsou piráti! - Tisková zpráva SOS

Spotřebitelé odmítají, aby byli kriminalizováni, jak se s nástupem internetu stále častěji stává. Proto spotřebitelské organizace z celé Evropy za podpory europoslankyně Zuzany Roithové vyzývají k deklaraci základních práv spotřebitelů v digitálním prostředí...


celý text...
 
[ 10. listopadu 2005 | Autor: Sdružení na obranu spotřebitelů | celý text...
 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled