poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Lisabonská smlouva


Kuriózní hradní bajky o dekretech

Benešovy dekrety a poválečné uspořádání majetkových poměrů na česko-německých hranicích je otázkou připomínající nejkrutější období vzájemných vztahů, a proto dodnes velmi citlivou. Jde o otázku spojenou s křivdami na obou stranách, takže se na obou stranách najdou lidé, kteří toho využívají ke zviditelňování. V Evropském parlamentu jsou to někteří němečtí poslanci, v Praze český prezident.


celý text...
 
[ 2. listopadu 2009 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Usnesení Evropského parlamentu o vývoji vztahů mezi Evropským parlamentem a vnitrostátními parlamenty v rámci Lisabonské smlouvy

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} span.StylE-mailovZprvy15 {mso-style-type:personal; mso-style-noshow:yes; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; font-family:Arial; mso-ascii-font-family:Arial; mso-hansi-font-family:Arial; mso-bidi-font-family:Arial; color:navy;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> Usnesení podtrhuje, že vývoj parlamentarismu v EU musí být ve znamení posilování kompetencí Evropského parlamentu (EP) v rámci rozhodovací činnosti EU a současně posilování kompetencí národních parlamentů vůči svým vládám.


celý text...
 
[ 4. července 2009 | Autor: EP | celý text...
 

Argumentář - Proč říci ANO Lisabonské smlouvě? DELŠÍ VERZE

LISABONSKÁ SMLOUVA JE TÉMATEM PRO TY POLITIKY, CO NEMOHOU NABÍDNOUT ŘEŠENÍ PRAKTICKÝCH PROBLÉMŮ OBČANŮ – europoslanci za KDU-ČSL byli hodnoceni jako nejpracovitější – mohou argumentovat svoji prací viz www.roithova.cz , nepotřebují pro zviditelnění se před občany vytvářet umělý politický problém typu, zda-li EU bude fungovat dle Niceské či Lisabonské smlouvy.


celý text...
 
[ 3. března 2009 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Argumentář - Proč říci ANO Lisabonské smlouvě?

ODPŮRCI LISABONSKÉ SMLOUVY NEMLUVÍ O REÁLNÝCH HROZBÁCH, CO SE STANE, POKUD NEBUDE LISABONSKÁ SMLOUVA SCHVÁLENA:
-         několikarychlostní Evropa, na což doplatí chudší státy (včetně ČR)
-         politická krize důvěry oslabí EU uvnitř í navenek
-         vlna populismu - vzniknou noví „Haiderové“ ve vnitrostátních parlamentech
-         zastavení či zpomalení potřebných reforem – nebude předložena jiná, lepší verze textu

EU BUDE PROSPĚŠNĚJŠÍ PRO OBČANY S LISABONSKOU SMLOUVOU, NEŽ BEZ NÍ.


celý text...
 
[ 3. března 2009 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Aplikace Charty základních práv Evropské unie na Polsko a Velkou Británii.


celý text...
 
[ 24. února 2009 | Autor: Jiří Jirsa | celý text...
 

Další dokumenty k Lisabonské smlouvě


celý text...
 
[ 2. prosince 2008 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Text Lisabonské smlouvy


celý text...
 
[ 2. prosince 2008 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Evropané a plán Blair. Co s Unií bez ústavy

Během tří dnů dva spoluzakladatelé Evropské unie odmítli v referendu navrženou evropskou ústavu. Po francouzském ne mohli ještě představitelé komise EU říkat, že je to hlavně problém pro Francii a že ratifikační proces poběží dál. Po holandském ne už všichni tuší, že ratifikace ztrácí smysl. Evropská ústava je klinicky mrtvá dříve, než mohla potvrdit svou životaschopnost.
celý text...
 
[ 14. června 2005 | Autor: Jacques Rupnik | celý text...
 

Ústavu neznají, ať volí

Evropský parlament předložil svůj návrh rozpočtu unie na období 2007-13. Představa Evropské komise je již na stole a příští týden se o finanční perspektivě budou bavit (a hádat) vlády členských států. S ratifikací euroústavy ji spojuje více, než že se po dvojím odmítavém referendu obojí dostalo na program bruselského summitu. Ve Francii i Nizozemsku se přece nehovořilo o textu smlouvy, ale především o vysoké nezaměstnanosti či podhodnoceném guldenu při zavádění eura. Právě Nizozemci a Francouzi volají společně s Brity po omezení příspěvků do projednávaného rozpočtu.
celý text...
 
[ 10. června 2005 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Smlouva o Ústavě pro Evropu

Česká republika bude patrně poslední ze zemí, které budou evropskou ustavní smlouvu ratifikovat. Dnes totiž nejsme vně, ale uvnitř rozhodovacích procesů EU a to znamená, že máme spoluodpovědnost za budoucí vývoj „naší EU“. Evropská ústavní smlouva je trnem v oku politikům, nejen v České republice, kteří usilují o rozvolnění EU namísto jejího stmelování. Hledají různé argumenty proti pokroku, který evropská ústavní smlouva přináší. Francouzští socialisté ji považují za příliš pravicovou a tržní, zatímco britští konzervativci a naše ODS ji vyčítají příliš socialistický ráz. Ani jedno ani druhé není pravdou.
celý text...
 
[ 25. dubna 2005 | Autor: Zuzana Roithová | celý text...
 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled