poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Spotřebitel v digitálním prostředí


Slyšení o důvěře spotřebitelů v digitální prostředí 24.1.2007

Zuzana Roithová, místopředsedkyně Výboru Evropského parlamentu pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, pořádá ve středu 24. ledna veřejné slyšení o důvěře spotřebitelů v digitální prostředí (Evropský parlament, PHS 5B1, 11.00-12.30).
 
[ 23. ledna 2007 | Autor: ]
 

Europoslankyně k tématu zpracovává nelegislativní zprávu, která by měla poskytnout politické zadání pro budoucí kroky Evropské komise ohledně ochraně spotřebitele při nákupech po internetu apod. „Chci, aby se lidé rychle a snadno dovolali svých práv při internetových nákupech v celé EU,“ říká Roithová, „a zlepšit kulturu elektronického obchodu, tj. jeho spolehlivost a bezpečnost.“ Problémy uživatelů internetu lze podle Zuzany Roithové řešit nastavením minimálních standardů napříč celou Evropskou unií. O zprávě bude Výbor hlasovat koncem května, v červnu by se měl projednat na plénu EP.

Slyšení zahájí předsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Arlene McCarthy, zúčastní se i experti ze spotřebitelských organizací – Arthur Hilliard z Evropského spotřebitelského centra (ECC) v Dublinu,  Kornelia Kutterer z Evropské spotřebitelské organizace (BEUC), dále Tanya Sammut-Bonnici z Warwick Business School nebo Paloma Castro Martinez z on-line tržiště eBay jako zástupce podnikatelů v digitálním prostředí.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled