poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Náročná soutěž o cestu do Bruselu zná své vítěze, 2. ročník studentské spotřebitelské soutěže

 
[ 1. dubna 2008 | Autor: Eva Fruhwirtová, Tomáš Zdechovský ]
 
Náročná soutěž o cestu do Bruselu zná své vítěze
 Druhý ročník náročné soutěže Cesta do Evropského parlamentu má sedm výherců, kteří pojedou na studijní cestu do Bruselu, Lucemburku a dalších významných měst Evropské unie. V prvním kole se studenti vžili do role novináře a vytipovali si problém, o kterém napsali článek. V druhém kole pak sestavili miniprojekt, ve kterém hledali řešení problému.
Druhý ročník soutěže byl velmi náročný, nicméně úroveň závěrečných projektů je opravdu velmi vysoká,“ hodnotí výsledky soutěže europoslankyně Zuzana Roithová a dodává, že to je také důvod, proč je oproti loňských čtyřiceti pěti výherců cesty do Evropského parlamentu letos výherců pouze sedm.
Ondřej Tomášek z Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově  Brodě svůj projekt nazval Problém čistoty a pořádku v našem městě. „Městu Světlá nad Sázavou jsem navrhl uzavřít smlouvu s věznicí, na jejímž základě bude probíhat příležitostný úklid,“ vysvětluje svůj projekt student Tomášek. Další projekty se například týkaly větných elektráren na Vysočině nebo historického povědomí obyvatel o místě, kde žijí.
 „Soutěž pořádá česká pobočka organizace Generation Europe ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou (KDU-ČSL). Více informací o soutěži najdete na www.generation-europe.cz a http://www.dvorek.eu/

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled