poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Předsednictví ČR v EU


České předsednictví - Evropské starosti: od Gazy až po referendum v Irsku

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Leden

 

1. ledna 2009 Startuje české předsednictví. Je to teprve podruhé v historii EU, co se předsednictví ujímá země ze skupiny nových členských zemí. První bylo v roce 2008 Slovinsko. Start českého předsednictví je ostrý. Na přelomu roku se vyhrotila plynová krize mezi Ruskem a Ukrajinou a konflikt v Gaze.


celý text...
 
[ 2. července 2009 | Autor: Mladá fronta DNES | celý text...
 

Šance pro spotřebitele během českého předsednictví - Zuzana Roithová

 Poslankyně EP Zuzana Roithová, která dnes předsedala schůzi výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, kde poprvé vystoupil ministr průmyslu a obchodu Martin Říman před poslanci Evropského parlamentu a představil priority českého předsednictví.
celý text...
 
[ 21. ledna 2009 | Autor: | celý text...
 

Přepis projevu Zuzany Roithové k rozpravě k představení programu českého předsednictví


celý text...
 
[ 14. ledna 2009 | Autor: | celý text...
 

Předsednictví ČR v Radě EU

Příští rok uplyne dvacet let od pádu komunistického režimu - tj. od okamžiku, kdy se česká společnost rozhodla vzepřít totalitě a nesvobodě a vrátit se do klubu demokratické Evropy. Kdyby mi tehdy kdokoli řekl, že toto společenství dokonce budeme vést, měla bych obavu o jeho zdravý rozum. Ale je to tak – Česká republika od ledna do června 2009 předsedá Evropské unii.


celý text...
 
[ 7. ledna 2009 | Autor: Zuzana Roithová, Zpravodaj pražské arcidiecéze, 1/2009 | celý text...
 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled