poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Vystoupení na plénu Evropského parlamentu


Projev ke Goods package

 
[ 19. února 2008 | Autor: Štrasburk, 19.2. 2008 ]
 
Dynamický rozvoj vnitřního trhu unie a ještě dynamičtější import zboží zejména z Číny nás nutí modernizovat pravidla pro uvádění výrobků na trh včetně těch neharmonizovaných.
Tento trojitý legislativní balíček zjednoduší administrativu a  současně umožní členským státům lépe vykonávat dozor nad trhem , který dnes  nefunguje v celé EU na stejné úrovni.  Proto po rozsáhlé diskusi zpřísňujeme požadavky na celý dodavatelský řetězec- od výrobce v EU nebo v Číně přes dovozce až k distributorovi v EU.Sjednocujeme pravidla pro akreditaci zkušeben a  vzájemné uznávání certifikací. Kromě dozorových  institucích narůstá také úloha  poučeného  spotřebitele, který by  měl rozlišovat , jaké  zboží kupuje  i podle označení.  Proto posilujeme  význam i  evropské značky CE , která symbolizuje, že jak pro kontrolní orgány tak dnes  už  i pro spotřebitele, že  zboží splňuje evropská kritéria kvality a bezpečnosti . O to více musíme bojovat proti jejímu zneužívání  včetně  účelového zaměňování  za označení China export.
Zjistila jsem že , že evropská značka dosud není registrována a tak jsem o to požádala komisi. Komise  reagovala a sdělila, že   zahájila registraci. Avšak ve zveřejněné vyhlášce není dosud  ani její přihláška  k registraci CE značky vůbec uvedena. Apeluji tedy zde opět na komisi, by jednala. Navíc žádám aby evropskou značku registrovala i na zahraničích trzích. Obojí umožní podnikat další právní kroky proti zneužití včetně náhrady žádostí k náhradám škody. Myslím, že liknavost komise je v tomto neomluvitelná.
Oceňuji ale její skvělou  práci na přípravě toho " Goods Package". Zejména oceňuji intenzivní práci všech zpravodajů, kterým  chci poděkovat za výsledek. 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled