poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Videa


VIDEO: Nebezpečné hračky stále problémem

Evropská unie musí zabránit zneužívání bezpečnostní značky shody CE (povrzení, že výrobek je ve shodě s předpisy EU, zejména bezpečnostními) a zamezit nedostatečné kontrole bezpečnosti dovážených výrobků; s blížícími se vánocemi se to týká hlavně dětských hraček.
 
[ 20. listopadu 2007 | Autor: Zuzana Roithová ]
 
V posledních měsících jsem dostala řadu dopisů od dozorových orgánů, které vnímají současnou situaci jako vážný problém. Přístav v německém Hamburku je schopen zkontrolovat pouhých 5 procent zboží, dovezeného z Asie, proto musí hlavně Čína s kontrolami bezpečnosti výrobků začít už na svém území (Peking v polovině listopadu zakázal vývoz hračky, která byla stažena ze světových trhů kvůli obsahu halucinogenní tekutiny podobné extázi). Od léta navíc narůstá počet nebezpečných hraček vyrobených především v Číně, které byly zadrženy na evropském (ale i americkém nebo australském) trhu. Kupříkladu americký výrobce hraček Mattel stáhl své produkty čtyřikrát - třikrát šlo o hračky vyrobené v Číně, posledních 155 tisíc hraček přišlo z Mexika - a všechny nesou evropskou značku CE.
Evropská unie musí vrátit důvěru rodičům. Jde o zdraví našich dětí. Sešla jsem se proto se svými kolegyněmi z KDU-ČSL, poslankyní Michaelou Šojdrovou, místopředsedkyní Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a senátorkou Ludmilou Müllerovou, místopředsedkyní Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, abychom se poradily, co s tímhle problémem můžeme udělat.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled