poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Reakce Zuzany Roithové na výsledek hlasování o Komisi

"Považuji za výhru zdravého rozumu, že Barrosova komise dostala dnes významnou podporu v Evropském parlamentu díky Evropské lidové straně, navzdory odporu části socialistů, extrémní levice (k níž patří i KSČM), zelených a také protievropské pravice (k níž patří i česká ODS)," komentuje nejdůležitější událost dne ve Štrasburku europoslankyně Zuzana Roithová za KDU-ČSL.

 
[ 9. února 2010 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

Komise nyní začne s několikaměsíčním zpožděním konečně pracovat. Poté, co jsme se dočkali podpisu českého presidenta pod Lisabonskou smlouvu. Dnešnímu schválení celé Komise předcházelo slyšení kandidátů, kdy europoslanci prověřovali jejich předpoklady k výkonu funkce.

"Za nejslabší článek považuji britskou komisařku Asthonovou, ale jsem přesvědčena, že složení Komise zaručuje při nově posílené spolupráci s Evropským parlamentem dosažení nezbytných reforem vnitřního trhu, rozumnější zemědělskou politiku, posílení boje proti praní špinavých peněz, terorismu, zlepšení bezpečnosti občanů a ochrany spotřebitelů a také účinnější zvládání projevů klimatických změn a bezpochyby i dopadů hospodářské krize. EU se stane silnějším partnerem ve světě a věřím, že bude lépe vzdorovat nekalé konkurenci ze strany některých asijských zemí," hodnotí důležité společné cíle komise a Evropských lidovců Roithová.

Rozložení sil v Komisi je totiž významným úspěchem ve prospěch programu Evropské lidové strany. Evropská komise teď odráží výsledek evropských voleb z loňského roku a je dobrou zprávou k nám domů, že KDU-ČSL je přímým partnerem třinácti vlivných přestavitelů v této Komisi odpovědných za nejdůležitější oblasti.

 

Pro více informací:
Kancelář Zuzany Roithové: +420 602 954 210, +32 228 45 485
www.roithova.cz email: zuzana.roithova@europarl.europa.eu
Marek Hannibal, Tiskové oddělení Evropské lidové strany v EP, tel.: +32-475-753048, email: marek.hannibal@europarl.europa.eu


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled