poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Prezident Klaus nereprezentoval v EP názory občanů ČR

V reakci na dnešní vystoupení prezidenta republiky Václava Klause uvedla česká europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), že za své pětileté působení zde neslyšela promluvit žádného z prezidentů tak vyhraněně ideologickým způsobem.

 
[ 19. února 2009 | Autor: Brusel, 19.2. 2009 ]
 

„Prezident Klaus si dal záležet na tom, aby mu po projevu zatleskalo extrémní křídlo EP (22 poslanců Skupiny nezávislých a demokracie a část z 27 britských konzervativců). Prezident Klaus tak bohužel nereprezentoval v Evropském parlamentu většinový názor občanů ČR,“ uvedla v reakci na dnešní prezidentovo vystoupení lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová.

„Za pět let jsem zde neslyšela mluvit žádného prezidenta tak vyhraněně ideologicky. Jeho projev mi chvílemi připadal jakoby z minulého století, kdy EU obtížně hledala recept na více demokracie a méně byrokracie. Jenže Evropa dokázala tento problém vyřešit institucionální reformou navrženou v Lisabonské smlouvě,“ dodala Zuzana Roithová. „Moji poslanečtí kolegové se bezprostředně po projevu velmi podivovali nad tím, že se český prezident zcela vyhnul vizím o řešení problémů 21. století. Ostatně, aplaus ve stoje, který si vyslechl předseda EP poté, co vyvrátil pochybnosti prezidenta Klause o demokratičnosti Evropského parlamentu, mluvil za mnohé. Zejména tato část projevu prezidenta Klause totiž některé poslance nejen v přeneseném slova smyslu, ale doslova zvedla ze židlí,“ uvedla ve svém komentáři europoslankyně Roithová.

  

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled