poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Vyjádření k rozhodnutí EP a Rady EU o výběru a povolování systémů poskytujících družicové pohyblivé služby

Dnešek je pro euroskeptiky dalším hřebíčkem do rakve, odhlasovali jsme totiž rozhodnutí, které demonstruje roli Evropské unie: to, co nezvládají členské státy samostatně, svěřují Unii a řeší úkoly efektivněji společně – v zájmu evropských občanů,” říká Zuzana Roithová o rozhodnutí, které umožní přenos práv 27 zemí k části telekomunikačního spektra na EU.
 
[ 21. května 2008 | Autor: Zuzana Roithová, tiskové stanovisko ]
 

“Družicové pohyblivé služby umožňují telekomunikaci mezi družicemi a pohyblivými pozemskými stanicemi. Pro lodě a letadla funguje již od sedmdesátých let, ale díky moderním technologiím by tento systém mohl nově nabízet další funkce, např. obousměrný multimediální přenos, mobilní televizní vysílání či širokopásmové připojení k internetu. Mezinárodní telekomunikační unie určila systémům poskytujícím družicové pohyblivé služby rádiové spektrum v kmitočtových pásmech 2 GHz (1980–2010 MHz ve vzestupném směru a 2170–2200 MHz v sestupném směru). Evropská komise navrhla, aby členské státy daly tato kmitočtová pásma k dispozici. Členské státy s tím souhlasí, protože je to cesta jak zabránit rušení signálu.

“Rozhodnutí odstraní legislativní překážky pro další vývoj mobilních družicových služeb pro krizovou komunikaci, kde jde o záchranu lidských životů, zdraví či majetků půl miliardy evropských občanů,” dodává europoslankyně. Navíc je podle Roihové v duchu lisabonské strategie – zamezuje roztříštěnosti vnitřního trhu EU a zvyšuje konkurenceschopnost této technologie.

 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled