poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Česká republika by neměla německým a rakouským policistům dovolit šikanovat naše občany

„Kontroly, které letos zavedli Němci a taky Rakušané na hranicích s ČR, neodpovídají schengenským dohodám – nesnížili počet pohraničních policistů, jen je posunuli do vnitrozemí,“ upozorňuje Zuzana Roithová.
 
[ 19. května 2008 | Autor: Tisková zpráva, 16.5. 2008 ]
 
Považuje za nepřípustné, aby hraniční kontroly byly skryté pod kontrolami ve vnitrozemí.
Poté, co Česko loni 21. prosince vstoupilo do schengenského prostoru a byly zrušeny kontroly na hraničních přechodech, zavedla policie v Rakousku a Německu kompenzační opatření, aby zabránila případnému nárůstu kriminality v příhraničí. Opatření spočívají v častějších kontrolách na silničních tazích u hranic. Podle některých řidičů ale tyto kontroly přesahují běžný rámec a připomínají zrušené hraniční kontroly, nebo jsou ještě důkladnější.
„Za absurdní považuji 15 dnů vězení pro českého řidiče za to, že v autě vezl vystřelovací nožík – podle německé policie nesmí čepel kapesního nože měřit víc než osm a půl centimetru, mnohé houbařské nože ale mají delší čepel, mají být proto považovány za zbraně?“ podivuje se europoslankyně.
„Ministerstvo zahraničí by mělo důkladně prozkoumat stížnosti českých řidičů a pokud se ukáže, že jde ze strany příhraničních kontrol v Německu a Rakousku o nestandardní postup, mělo by se českých občanů zastat na úrovni EU – například na jednání Rady,“ prohlašuje Roithová.
    

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled