poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová vyhrála primární volby

„Pokud budu opět zvolena do Evropského parlamentu, budu pokračovat v prosazování spotřebitelských práv, zájmů českých průmyslníků a vědců a budu dál bojovat proti porušování lidských práv kdekoli na světě,“ říká europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová.
 
[ 20. dubna 2008 | Autor: ]
 

Dnešní celostátní sjezd strany ji postavil opět do čela kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se konají příští rok na jaře.

„Unie dnes čelí novým hrozbám: terorismu, energetické závislosti, přesunu výroby a pracovních míst do levnějších zemí, či odlivu mozků tam, kde se na vědě nešetří. Unie je zavalena zbožím z Asie a její duchovní hodnoty se slévají s jinými v proudu globalizace – přesto věřím, že odolá,“ řekla Roithová ve svém projevu. Chce změnit přístup sedmadvacítky k dění za hranicemi EU: „Nebraňme se výrobkům z Asie, ale trvejme na jejich kvalitě! Nebezpečné čínské hračky ohrožují nejen naše děti, ale i evropský průmysl a konečně také lidi v Asii či Africe - protože jde o neférový obchod. Více než porušování autorských práv mi vadí porušování práv lidských a myslím, že je chyba, že evropská diplomacie jimi nepodmiňuje všechny obchodní dohody.“  

Vysoké sociální, zdravotní a ekologické standardy prodražují výrobu v EU a je proto třeba hledat rovnováhu mezi regulacemi, které mají obyvatele sedmadvacítky chránit, a konkurenceschopností Unie na světovém trhu. „Evropa nemůže rezignovat na dosaženou civilizační úroveň, ale nemůže se ani tvářit, že není ohrožena,“ prohlašuje místopředsedkyně Výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.

Bývalá ministryně zdravotnictví chce také dál hájit etické principy v moderní  medicíně. „Klinický výzkum dospělých kmenových buněk pomáhá náhrazovat tkáně jako je srdce a není v konfliktu s úctou k člověku. Ale státy typu Koreje, Vietnamu či Jihoafrické republiky na etické hranice rezignovaly a začnou je respektovat, jen když je k tomu Unie přiměje,“ vysvětluje Roithová.

Evropa může podle europoslankyně hrát hlavní roli na mezinárodní scéně jen pokud bude nezávislá. „Jen silná a jednotná Evropa může ovlivňovat dění ve světě,“ tvrdí Zuzana Roithová. 


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled