poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová při návštěvě Vsetínska varovala před faktem, že Čína zneužívá evropskou ochrannou značku

Poslankyně Evropského parlamentu Zuzana Roithová navštívila 29. října 2007 vsetínský okres.

 
[ 29. října 2007 | Autor: ]
 

V aule místního gymnázia se setkala se studenty třetích ročníků. Ty zajímaly především informace, využitelné pro jejich studium – ať už práce evropského poslance nebo například systém spolupráce Evropského parlamentu a Evropské komise. Dotazy studentů, na které odpovídala Roithová společně s Ondřejem Benešíkem, se také týkaly zavedení eura do České republiky.

Na besedě na vsetínském pracovním úřadě Roithová společně s radním Ondrušem vysvětlovala nová pravidla společného evropského trhu a ochranu spotřebitele. Evropský parlament nyní projednává systém uvádění výrobků na unijní trh. Podle Zuzany Roithové jde hlavně o to, aby spotřebitelé měli jistotu, že všechny výrobky jsou bezpečné a kvalitní. S tím souvisí označování výrobků. Za nejpalčivější problém považuje europoslankyně nebezpečí zneužití evropské značky kvality výrobků. Usiluje proto o zavedení sankcí, které by dostatečně odstrašovaly distributory před uváděním takových výrobků na trh, pokud nesplňují daná kriteria kvality.

Roithová šokovala účastníky besedy, když jim ukázala symbol CE na čínských výrobcích. Ten jak  písmeny, tak grafikou kopíruje Evropskou značku kvality CE. Liší se pouze vzdáleností mezi písmeny. „Jde o neuvěřitelnou drzost, která poškozuje zájmy evropských výrobců a je zejména rizikem pro evropské spotřebitele. Ti se mohou mylně domnívat, že kupují bezpečné zboží, odpovídající evropským normám. Ve skutečnosti tyto výrobky nesou označení China Export (CE),“ vysvětlila Roithová a dodala: „v každém z nás by měla být zdravá dávka evropské hrdosti.  Při svých nákupech dávejme přednost  českým a evropským výrobkům. Chráníme tím především sebe a svou rodinu – před nekvalitním zbožím,  které zaplavuje náš trh. Navíc tím pomůžeme našim výrobcům, kteří těžko bojují s nekalou konkurencí.“ Podle místopředsedkyně Výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele přibývá výrobků, které jsou nejen nekvalitní, ale i  nebezpečné.

  


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled