poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová: Roaming - Evropský parlament na straně spotřebitelů

Místopředsedkyně Výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele vítá rozhodnutí Evropského parlamentu snížit ceny roamingových hovorů. Zuzana Roithová během rozpravy na štrasburském plénu Evropského parlamentu prohlásila: "Regulace je nutným impulzem tam kde selhal trh. Tímto hlasováním se končí sedmiletá válka mezi Evropským parlamentem a evropskými operátory ve prospěch evropských spotřebitelů."  
 
[ 23. května 2007 | Autor: ]
 
"Operátoři nebyli schopni doložit své přemrštěné náklady a národní regulátoři tvrdili, že nemají páky na přeshraniční hovory. Regulace je omezena jen na tři roky, než se trh rozhýbe. Vítám, že operátoři mají nyní povinnost informovat včas zákazníky o ceně. Eurotarif 49 centů za odchozí a 24 centů za příchozí hovory pro konečného zákazníka jsou na úrovni průměru cen tří největších operátorů. Lidé mají možnost rozhodnout se mezi dalšími nabídkami, které přinese trh. Občané mají právo volně přecházet do jiných nabízených tarifů a zpět" řekla Zuzana Roithová (KDU-ČSL).
 Oponenti regulací argumentují, že již není důvod do trhu zasahovat, protože se již na trhu objevují balíčky s nižšími cenami za roaming. Zapomínají však, že nabídky vznikly až, kdy komise zveřejnila nařízení. Odhlasované nařízení by mělo vstoupit v platnost 27. června tohoto roku.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled