poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Ad: Začalo to žárovkou...

Má reakce na články v několika českých novinách.
 
[ 13. dubna 2012 | Autor: Zuzana Roithová ]
 
Zaujala mě informace zveřejněná v článku "Další absurdita Bruselu: Kadeřnicím chce zakázat podpatky, hodinky a snubní prstýnky" na novinky.cz v úterý 10. 4. v 10.32. Po mé reakci novinky.cz článek zásadně přepracovaly tak, že je blíže pravdě. O to víc jsem byla překvapená, když jsem si v podstatě totožný článek ve večerních hodinách přečetla na serveru ihned.cz ("EU chce kadeřnicím zakázat podpatky a šperky. Ze zdravotních důvodů", úterý 10. 4.).

 

Nesmyslné spojení EU s dohodou kadeřníků mě u Hospodářských novin obzvlášť mrzí.
Je komické, že tendenční a s pravdou na štíru se pohybující originální článek v extrémně protievropském britském deníku Daily Mail se po klopotném převedení do češtiny redaktory Novinek dostal na ještě horší úroveň ve stylu "Byli jsme tam tři - já a brácha..." Nikoliv Brusel - tedy Evropská unie (bruselští byrokraté) - ale střešní organizace majitelů kadeřnických salonů 17 států Evropy se dohadují o pracovních podmínkách s odborovou centrálou pracovníků v kadeřnictví ze 36 států Evropy se sídlem ve Švýcarsku.
Faktem je, že dohadování mezi odborovou centrálou a organizací zaměstnavatelů byla účelově zneužita ve snaze přiložit pod kypící kotel české euroskepse.
Ze zrnek pravdy vytvořil neznámý umělec z Novinek.cz lživou propagandu. Ano, odbory i zaměstnavatelé jsou sociálními partnery a jejich dohody a názory bere "Brusel", stejně jako každý odpovědný vládní úřad v potaz při přípravě legislativy a regulací. A evropské směrnice jsou po diskusi v Radě a Evropském parlamentu závazné ve všech členských státech EU, ale v Daily Mail není ani zmínka, že by Evropská komise opravdu cosi takového připravovala či o něčem takovém vůbec věděla, jak naopak vyznívá z překladu na Novinky.cz.
Navíc směrnice Evropské unie procházejí demokratickým procesem za účasti odborníků, a jsou schvalovány národními vládami a poslanci Evropského parlamentu.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled