poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti gymnázia: Cesta do Evropského parlamentu

Tři studenti krnovského gymnázia - Petr Makový, Klára Sedláčková a Marek Makový - se účastní vědomostně - kreativní soutěže Cesta do Evropského parlamentu, kterou vyhlásil renomovaný webový portál „dvorek.eu“. Na této soutěži spolupracuje s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou.
 
[ 9. února 2009 | Autor: Bruntálský a krnovský deník (frk) ]
 
Třetí ročník soutěže je tematicky zasazen do současného předsednictví České republiky Evropské unii. Studenti se tedy mohou prostřednictvím zpracovaných úkolů vyjádřit k oblastem, které jsou v současné době vEUaktuální.
Krnovští studenti si zvolili oblast standardizací a certifikací (ISO, CE, ECO). Již v prvním kole, kde zpracovávali článek a k němu rešerši, se mezi téměř sto týmy z celé ČR umístili jako druzí. Ani v druhém úkolu neobstáli špatně. Interview s osobou týkající se tématu certifikací a standardizací zvládli na celkové třetí místo.
Pečlivě se již připravují na poslední úkol. Co nejoriginálněji musí naposledy shrnout vybrané téma. V rámci třetího kola spolupracují s firmami z Češké republiky, ale i z Německa, Francie a Velké Británie, pořádají ankety mezi občany ČR a kooperují s Českým statistickým úřadem. Vítěz soutěže získá možnost zúčastnit se studijní cesty do Bruselu a Lucemburku

.

 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled