poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Pouze sedm studentů uspělo v náročné soutěži o Brusel

Druhý ročník náročné soutěže Cesta do Evropského parlamentu má sedm výherců, kteří pojedou na studijní cestu do Bruselu, Lucemburku a dalších významných měst Evropské unie.
 
[ 3. dubna 2008 | Autor: Eva Fruhwirtová, tisková mluvčí soutěže ]
 
V prvním kole se studenti vžili do role novináře a vytipovali si problém, o kterém napsali článek. V druhém kole pak sestavili miniprojekt, ve kterém hledali řešení problému.
„Druhý ročník soutěže byl velmi náročný, nicméně úroveň závěrečných projektů je opravdu velmi vysoká,“ hodnotí výsledky soutěže europoslankyně Zuzana Roithová. To je také podle Roithové důvod, proč uspělo oproti loňským čtyřiceti pěti výhercům Cesty do Evropského parlamentu letos pouze sedm studentů.
Například Ondřej Tomášek z Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě svůj projekt nazval Problém čistoty a pořádku v našem městě. „Městu Světlá nad Sázavou jsem navrhl uzavřít smlouvu s věznicí, na jejímž základě bude probíhat příležitostný úklid,“ vysvětluje svůj projekt student Tomášek. Další projekty se například týkaly větných elektráren na Vysočině nebo historického povědomí obyvatel o místě, kde žijí.
 „Soutěž pořádá česká pobočka organizace Generation Europe ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou (KDU-ČSL). Více informací o soutěži najdete na www.generation-europe.cz.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled