poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Evropský parlament znají lépe než český

České Budějovice/ Čtveřice studentů z Gymnázia J. V. Jirsíka, která se zařadila mezi nejlepší týmy ve studentské soutěži s příhodným názvem Cesta do Evropského parlamentu, se na konci minulého týdne vrátila z Bruselu.
 
[ 21. června 2007 | Autor: Českobudějovický deník 21.6.2007 (db) ]
 

Poznávací zájezd do Evropského parlamentu byl totiž hlavní výhrou soutěže, kterou pořádalo sdružení Generation Europe ve spolupráci se Sdružením ochrany spotřebitelů a europoslankyní Zuzanou Roithovou.
"Navštívili jsme Lucemburk, tam je třetí sídlo Evropského parlamentu, pak jsme se byli podívat ve Waterloo na bitevní pole. Další den se odehrával hlavně v Evropském parlamentu v Bruselu, kde jsme měli různé besedy a přednášky o fungování parlamentu, o legislativním procesu a o evropských institucích," popsala hlavní body zájezdu studentka Jana Chaloupková. Cesta pro ni byla přínosná nejen kvůli tomu, že se dozvěděla spoustu nového, ale i proto, že v budoucnu chce studovat práva a uvažuje i o možnosti vyjet do Bruselu na pracovní stáž.
"Seznámili jsme se s fungováním Evropského parlamentu a mohli jsme se zúčastnit i zasedání a vidět poslance naživo," doplnila spolužačku Zuzka Kalinová. Studentky se shodly, že o evropské legislativě a institucích teď vědí mnohem více než o českém systému. Ten budou ve škole probírat až příští rok a svorně doufají, že budou mít před ostatními náskok.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled