poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenty z Třeboně zajímá plýtvání vodou

 
[ 5. března 2007 | Autor: Radka Vošáhlíková, Karel Koranda;Jindřichohradecký deník ]
 
  Třeboň – Po velikém úspěchu na mezinárodním poli, kde se třeboňští gymnazisté umístili na 3. místě v celosvětové soutěži Mondialogo School Contest, se tito bystří studenti všemi silami pustili do další soutěže. Tentokrát se jedná o soutěž „Cesta do Evropského parlamentu“, kterou pořádá Generation Europe ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů a poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou.
Vždy na začátku měsíce dostávají studenti jeden zapeklitý úkol, na jehož zpracování mají přesně jeden měsíc. Úkolů je celkem pět. Nyní studenti vypracovali poslední pátý úkol soutěže, který se týkal vytvoření své vlastní kampaně. Téma si sami mohli zvolit, ale navazovalo na řešení čtvrtého úkolu.
Pětice studentů z gymnázia si vybrala problematiku plýtvání vodou a její dopad na životní prostředí. Nedostatek pitné vody je v naší době velkým globálním problémem, téměř miliarda lidí nemá k pitné vodě přístup vůbec. Voda ovšem není jenom záležitost nás - lidí, naše vysoká spotřeba negativně ovlivňuje plynulost průtoku řek a potoků, což může narušovat zdraví a celistvost okolních ekosystémů. Tento problém je u nás na Třeboňsku mimořádně naléhavý. Proto jsme se zaobírali právě tímto. Snažili se ji nastínit veřejnosti a přimět své okolí, aby se pokusilo s vodou začít úsporně zacházet.
Vyrobili jsme informační letáky, kde je popsáno, proč by lidé měli vodou začít šetřit a několik jednoduchých nápadů, jak lze v každé domácnosti spotřebu vody několikanásobně snížit. Tyto letáky jsme rozdávali lidem v našem městě, ale nejenom to, donesli jsme je také do místních škol, protože i děti by měly začít přemýšlet nad tím, jestli můžou nějakým způsobem přispět ke snížení spotřeby vody.
Celá kampaň byla podle názoru studentů zdařilá. „Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli udělat reklamu, zjistili jsme, že to není nic jednoduchého a člověk se setká i s negativními odezvami, ale získali jsme nové zkušenosti, které jsou pro nás do budoucna určitě velkým přínosem,“ dodává student Karel.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled