poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti soutěží o Brusel

Studenti tří středních škol z Vysočiny usilují o hlavní výhru ve studentské soutěži. Tou je cesta do Bruselu a Lucemburska. Tým z havlíčkobrodské Obchodní akademie a Hotelové školy a humpolecké střední školy SČMSD patří po prvním úkolu k hlavním kandidátům na výhru. První úkol spočíval v tom, vybrat pět výrobků podobné nebo stejné funkce od různých dodavatelů a podle vlastních kritérií je porovnat. Porota pročetla 146 řešení prvního úkolu.

 
[ 29. prosince 2006 | Autor: Havlíčkobrodský deník, 29.12.2006 ]
 

„Soutěž přispěje ke kultivaci tržního prostředí a férové soutěži na trhu tím, že se mladí lidé naučí prát se za svá spotřebitelská práva a dokáží rozlišovat kvalitu,“ řekla místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu Zuzana Roithová.
Cesta do Evropského parlamentu je soutěž se spotřebitelskou tematikou. Je určena všem středoškolákům a končí v únoru příštího roku. Při plnění dalšího úkolu si soutěžící v zákoně o ochraně spotřebitele a občanském zákoníku vyhledají ustanovení týkající se kupní smlouvy. Pak sestaví deset otázek o problematice a položí ji deseti obchodníkům ze svého okolí.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled