poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Hodnocení úkolu č. 1

 
[ 27. listopadu 2006 | Autor: Lenka Petýrková ]
 

Nastal čas oznámit verdikt týkající se zpracování prvního úkolu. Porota poctivě pročetla všech 146 řešení, u některých se velmi pobavila, u některých méně.

Jménem poroty nicméně děkuji všem, kteří hýřili vtipem a originalitou, a hodnocení nám tak usnadnili. Na druhou stranu kárám ty, kteří test stáhli z internetu a nepřidali špetku vlastní fantazie.
K samotnému hodnocení: Za výborný úkol jste mohli získat maximálně 20 bodů. Ti, co dvacet bodů nezískali, pravděpodobně zapomněli na nějaká důležitá kritéria srovnávacího testu, jako např. cenu, celkové hodnocení všech výrobků, atd. Body jsme také odečítali za rozvláčnost, nesplnění zadání, tj. minimální počet srovnávaných výrobků (1b. za výrobek), srovnání služeb a ne výrobků (10 záporných bodů) nebo nadlimitní počet stran (1b. za stranu). Záporné body také získala řešení, která byla očividně stažena z internetu bez uvedení zdroje a nebyla k nim přidána osobní zkušenost ani vlastní myšlenka. Poslední penalizace se týkala pozdě došlých řešení. Porota uznala řešení, která byla přijata do 3. 11., ale odečetla 1b.
Porota naopak kladně ocenila, pokud jste zvolili nějaká zajímavá kritéria, např. dobu rozpustnosti toaletního papíru nebo procentní zvětšení gumových medvídků ve vodě za 24hod. Dále se nám líbila řešení doplněná anketou, vlastním testem, grafem nebo přehlednou tabulkou s výsledky. Někteří soutěžící vzali vlastní testování opravdu vážně a někteří při něm byli nedaleko podlomení vlastního zdraví. Díky nim ale víme, který batoh vydrží 20 min. procházku v prudkém dešti a nepromočí se, které ponožky vydrží týden neustálého nošení a neroztrhnou se nebo který lak na nehty je nepříjemnější na uchopení.
Nejoblíbenějšími tématy byly potraviny a elektronika. Statistický boj zpočátku sváděla čokoláda s mobilními telefony a toaletním papírem. Nakonec ale vyhrála čokoláda, celkově došlo 17 srovnávacích testů a druhé místo obsadily mobilní telefony. Zhruba ve 35 % případů byly hodnoceny potraviny a okolo 20 % srovnávacích testů se týkalo elektroniky a domácích spotřebičů. Porovnávaly se ovšem i takové produkty jako vánoční stromky, psí konzervy nebo učebnice němčiny.

V přiložených dokumentech najdete hodnocení prvního úkolu a statistiku o hodnocených výrobcích. Pokud se číslo Vašeho týmu v tabulce hodnocení nevyskytuje, úkol jste nám buď vůbec nezaslali, zaslali pozdě (po 3. 11.) nebo zaslali bez soutěžního čísla.


Přiložené soubory
hodnoceni.xls
 
statistika.xls
 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled