poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Rozvojová politika


Zasedání Smíšeného parlamentního shromáždění ACP-EU v Edinburku

Od 19. do 24. listopadu 2005 probíhalo ve skotském Edinbourgu zasedání Smíšeného parlamentního shromáždění ACP-EU.
 
[ 27. listopadu 2005 | Autor: ]
 
V sobotu během 19. listopadu zasedaly výbory Společného parlamentního shromáždění, večer se pak sešlo Ženské fórum. Neděle patřila zasedání předsednictva a návštěvám projektů. Od pondělí do čtvrtka pak probíhalo samotné plenární zasedání, jež bylo ve čtvrtek po poledni ukončeno hlasováním o projednaných zprávách.
Zuzana Roithová je členkou Výboru pro sociální záležitosti a životní prostředí. Tématem, kterému se tento výbor dlouhodobě věnuje je zlepšení možnosti přístupu ke vzdělání a s ní související rovnost pohlaví - v kontextu Rozvojových cílů tisíciletí.
Rybolov z hlediska sociálního a z hlediska životního prostředí je název další zprávy, která byla na zasedání v Edinbourgu probírána. V neposlední řadě se Výbor pro sociální záležitosti a životní prostředí věnoval zprávě a příčinách a důsledcích přírodních katastrof - zahrnujících i změnu klimatu.
            Kromě těchto zpráv schválilo SPS ACP-EU také dvě rezoluce týkající se urgentních témat - situace v západní Africe a s ní související příliv imigrantů do Evropy a  REACH (registrace, evaluace, autorizace chemických látek).

 

Na plenárním zasedání SPS ACP-EU byl novým spolupředsedou na příští dva roky jmenován pan Georges Rawiri z Gabonu, který bude tuto funkci vykonávat společně s paní Glenys Kinnock.

 

Zasedání SPS ACP-EU v Edinbourgu se účastnil Komisař pro rozvoj a humanitární pomoc Louis Michel, předsedové Smíšené rady ACP-EU  pan Gareth Thomas z Velké Británie a paní Roger Marie Rafenomeyantsoa z Madagaskaru a  v neposlední řadě také ministerský předseda Skotska Jack O´Connell.

 

Výjezdní zasedání Smíšeného parlamentního shromáždění ACP-EU se konají dvakrát do roka a to vždy v zemi ze skupiny ACP a v jedné členské zemi EU. Výbory Smíšeného parlamentního shromáždění zasedají průběžně v Bruselu.

 

Více informací na: http://www.europarl.eu.int/intcoop/acp/60_10/default_en.htm

 

 


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled