poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Pod záštitou Zuzany Roithové proběhne 1. ročník divadelního festivalu Suchdolské divadelní večery

Suchdol nad Lužnicí 6.7. 2008 - 26.7. 2008
 
[ 11. června 2008 | Autor: Vítek Pávek ]
 

Nechte se pozvat na 1.ročník divadelního festivalu  "SUCHDOLSKÉ DIVADELNÍ VEČERY" v Suchdole nad Lužnicí.

 Celý festival se odehraje v červenci t.r. a hrát se budou pohádky, komedie i  opereta a to hlavně na farní zahradě u kostela sv. Mikuláše, ale také v místním  Kulturním centru - kině. Záštitu nad akcí převzala europoslankyně Zuzana  Roithová a ředitelem festivalu je jednatel "SUchdolského Divadla" Vít Pávek.

 Představí se samotní suchdolští ochotníci s hrou Pamfilo a spol., ale přijedou i  ochotníci z Českého Krumlova, Plzně, Tábora, Českých Budějovic a dva soubory z  Benešova u Prahy. Dramaturgický výběr se orientoval spíše na pohádky pro děti a  kusy, které nadchnou zvláště dospělé publikum, ale nejen je. Výběr souborů byl  pro organizátory lehký, neboť suchdolští ochotníci často cestují po kraji a  navštěvují festivaly i přehlídky po celé republice (jako tomu bude i letos, kdy  se jedou vzdělávat a bavit na prestižní přehlídku 78.Jiráskův Hronov, letos však  také navštívili a hráli na Bechyňském Perlení a na krajské přehlídce v Trhových  Svinech), při nichž si tvoří přátele a následně i spolupracovníky, což je případ  letošního festivalu. Organizátoři dávají na zkušenost se soubory a jejich  kvalitu. V republice je totiž mnoho souborů, které jsou na tom kvalitou mnohdy  lépe, než-li leckterá profesionální scéna. Finanční podporu získali organizátoři  od města Suchdola nad Lužnicí, jenž je i spoluorganizátorem, ale také hlavně od  třeboňské firmy Envi s.r.o., Třeboňské rozvojové společnosti, ale také od  místních podnikatelů, jakož jsou pan Veselý z Restaurace u Kaprů, pan Gregor,  majitel firmy, která se zabývá Klempířskými a pokrývačskými pracemi, slečna  Vondráková z místní pizzerie Maiami a pan Lhotský ze serveru suchdolsko.cz,  podpory se jim dostalo i od samotné patronky akce, paní Roithové, místní TJ  Sokol, Vodáckého klubu i třeboňských technických služeb. Nápad se zrodil pozdě  na to, abychom získali dotace a fondy z kraje, ministerstva či EU, proto jsme  rádi za každou korunu, kterou jsou ochotni sponzoři poskytnout, bez nich a bez  mediálních partnerů (Jindřichohradecký deník, dvavtom.cz, suchdolsko.cz,  czecot.com, místníkultura.cz a mnoho jiných) by se tato akce nikdy  neuskutečnila, za což jim patří velký dík.

  Více naleznete i na stránkách suchdolských ochotníků www.divadlo.unas.cz.

 A k závěru snad jen úvod k festivalu od jeho patronky, MUDr. Zuzany Roithové:

 "Vážení diváci a přátelé ochotnického divadla,  zahájení nové tradice, kterou se stávají tyto letní divadelní večery v Suchdole  nad Lužnicí, je kulturní počin, který si zasluhuje obdiv a uznání nás všech.

 Patří především divadelníkům ze suchdolského ochotnického souboru „SUD“, kteří  svůj nápad dokázali uvést do života a my se tak můžeme radovat z pestré nabídky  divadelních představení ochotnických souborů z různých koutů Čech. Zvláště  oceňuji cílevědomost a manažérské schopnosti jednatele divadla pana Víta Pávka.

 Dokázal pro tuto myšlenku nejen nadchnout mnoho dalších lidí, ale i velmi  efektivně využít jejich finanční a organizační pomoci. Význam tohoto činu pro  Suchdolsko je proto nejen kulturní, ale také společenský. Poděkování za  porozumění a pomoc patří tedy i suchdolské radnici, mediálním partnerům a řadě  sponzorů nejen z našeho městečka.

 Bylo pro mne velkou a ctí a radostí zároveň, že jsem se rovněž mohla zapojit do  přípravy tohoto 1. ročníku festivalu amatérských divadelních souborů. Kulturní  události, jež pramení z nadšení a talentu hrát divadlo jen pro radost sobě i  druhým, jsou vzácným vkladem pro kulturní i společenský rozkvět, kterého si  velmi vážím. Proto se mi líbí myšlenka letního festivalu amatérských divadelních  souborů. Význam festivalu nespočívá jen v divadelním oživení regionu, ale je  příležitostí pro divadelníky předat si zkušenosti, okouknout, jak to dělají  druzí, inspirovat se a navázat přátelství. Divákům zase festival umožňuje  pestrou nabídku divadelních představení, která mohou srovnávat mezi sebou a také  fandit svým souborům.

 Jsem přesvědčena, že láska našich ochotníků k divadlu, která má v Suchdole nad  Lužnicí více jak stoletou tradici a zkušenosti z přípravy letošních večerů, jsou  zárukou, že se budeme setkávat i u dalších festivalových ročníků.

 Přeji suchdolským pořadatelům a festivalu hodně spokojených diváků a dostatek  radosti na rozdávání. Hercům přeji „Zlomte vaz“ a divákům příjemnou zábavu."

 

Přiložené soubory
prr.pdf
 
pl.jpg
 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled