poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Certifikace zboží z Číny

 Do regionu zavítala europoslankyně a místopředsedkyně výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Zuzana Roithová (KDU-ČSL).
 
[ 5. května 2008 | Autor: Rychnovský deník , 2.5.2008, autor: (ign) ]
 
 „Hlavním tématem návštěvy byly především nebezpečné látky přidávané do dětského oblečení, které u dětí vyvolávají alergické reakce,“ komentoval akci tiskový mluvčí Tomáš Zdechovský. To bylo i tématem společných rozhovorů s ředitelkou Dětského centra Veská a dětskou alergoložkou Drahomírou Peřinovou, která za lidovce kandiduje do Senátu. „Je třeba se důkladněji zabývat rozborem látek, které obsahuje dětské oblečení. Některá barviva v látkách z Číny mohou vyvolat alergickou reakci, obsahovat i nebezpečné látky,“ říká europoslankyně Zuzana Roithová. Její slova potvrzuje i dětská alergoložka Drahomíra Peřinová. „V ordinacích máme stále více případů, kdy se u dětí i dospělých objeví na základě nošení nějakého kusu látky alergická reakce. Kontrolní orgány by měly více hlídat, jaké má oblečení složení a co obsahuje za barviva,“ říká alergoložka Peřinová.
Europoslankyně Zuzana Roithová v nejbližších dnech toto téma otevře na půdě Evropského parlamentu ve výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Roithová věří, že se jí podaří prosadit certifikaci levného a mnohdy nekvalitního textilního zboží dováženého z Číny a jiných asijských zemí, obsahujícího zdraví nebezpečné látky. „Výrazně by to pomohlo ochraně především těch nejmenších spotřebitelů,“ dodává Roithová. Například povinnou certifikaci dětské obuvi již léta prosazuje královéhradecké Sdružení ochrany spotřebitelů a pacientů, které s touto iniciativou přišlo.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled