poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Evropská unie by měla odmítnout účast na zahájení olympijských her

 
[ 28. března 2008 | Autor: ČRo 1 - Radiožurnál, 27.3.2008, pořad: Ozvěny dne ]
 

Martin DRTINA, moderátor
--------------------
Evropská unie by měla jako celek odmítnout účast na zahájení olympijských her v Pekingu. I takový názor zazněl v debatě o situaci v Tibetu na půdě Evropského parlamentu. Někteří poslanci si s sebou přinesli do jednacího sálu tibetské vlajky a jiní přišli oblečení v tričkách s propletenými pouty místo olympijských kruhů. Česká europoslankyně Zuzana Roithová v debatě řekla, že Tibet je jen špičkou ledovce a Evropa nesmí zavírat oči před hrubým porušováním lidských práv v Číně, nehledě na ekonomické cíle. Podobně jako předseda Evropského parlamentu Hans-Gert Pöttering zastává názor, že politici by měli bojkotovat zahájení her.

Zuzana ROITHOVÁ, poslankyně Evropského parlamentu
--------------------
Evropští politici by měli vynechat zahajovací ceremoniál a vyjádřit tak svůj nesouhlas s politikou Číny. Politika je o symbolech a o gestech a toto gesto by evropským politikům, prezidentům a premiérům slušelo.

Martin DRTINA, moderátor
--------------------
Ani český prezident Václav Klaus na letní olympijské hry v Pekingu nepojede. Ne však kvůli protestům proti Číně, ale ze zdravotních důvodů. Klaus v té samé době má podstoupit operaci.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled