poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Parlament diskutoval s českými spotřebiteli

Jednání obchodních řetězců nebo informovanost lidí o jejich právech, to byla témata diskutovaná v druhé polovině června v Praze a dalších městech republiky. Se zástupci vlády, průmyslu, spotřebitelů a odborových organizací přijela jednat delegace Výboru Evropského parlamentu pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.
„Musím velmi vysoce hodnotit to, jakým způsobem byli účastníci kulatého stolu připraveni na diskuzi. Jak představitelé průmyslu a českých odpovědných institucí, tak zástupci organizací na ochranu spotřebitele měli připraveny výborné prezentace a poskytli členům výboru jasný obraz o situaci v České republice,“ řekla EN europoslankyně Zuzana Roithová. 
[ 21. července 2006 | Autor: Jan Štifter, Evropské noviny ]
 

Poslanci Evropského parlamentu se v jednání s místními svazy a organizacemi zajímali o problémy vyplývající z jednotného trhu, na řadu přišlo i chování obchodních řetězců. „Chtěla bych, abychom se tím zabývali i na půdě Parlamentu,“ doplnila Roithová. Účastníci pražského setkání si pochvalovali především možnost hovořit o svých zkušenostech, evropská delegace přivítala názory na nové unijní návrhy, mimo jiných v oblasti celních předpisů a přechodu na elektronický systém. „Měli jsme neformální výměnu názorů na celou řadu otázek, což nám umožnilo poznat český pohled na návrh nového evropského zákona o službách a jeho pravděpodobné důsledky v České republice,“ komentovala návštěvu předsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Arlene McCarthy.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled