poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Moje názory


Pöttering poblahopřál Čunkovi ke zvolení do čela KDU-ČSL

Šéf největší poslanecké skupiny v Evropském parlamentu Hans-Gert Pöttering dnes poblahopřál Jiřímu Čunkovi ke zvolení předsedou KDU-ČSL a vyjádřil přesvědčení, že "bude pokračovat v proevropské politice" své strany. Vyplývá to z prohlášení, které Pöttering poskytl ČTK. Nekomentoval v něm kontroverze, které Čunek vzbudil ještě jako vsetínský starosta.
 
[ 12. prosince 2006 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

Pöttering poblahopřál Čunkovi ke zvolení do čela KDU-ČSL
Brusel 11. prosince (zpravodaj ČTK) - Šéf největší poslanecké skupiny v Evropském parlamentu Hans-Gert Pöttering dnes poblahopřál Jiřímu Čunkovi ke zvolení předsedou KDU-ČSL a vyjádřil přesvědčení, že "bude pokračovat v proevropské politice" své strany. Vyplývá to z prohlášení, které Pöttering poskytl ČTK. Nekomentoval v něm kontroverze, které Čunek vzbudil ještě jako vsetínský starosta.
"Vždy jsem oceňoval evropskou politiku KDU-ČSL," uvedl Pöttering. "Jsem přesvědčen, že po svém zvolení bude Jiří Čunek pokračovat v proevropské politice, jak je tradicí jeho strany."
Vlivný poslanec Pöttering je předsedou frakce Evropská lidová strana a Evropští demokraté(EPP-ED), která sdružuje především křesťanské demokraty poslance a jejímiž členy jsou i europoslanci za KDU-ČSL.
Čunek vyvolal kontroverze, když jako vsetínský starosta nechal vystěhovat za hranice města romské rodiny, které neplatily nájemné. Tento krok kritizovali romští aktivisté i ochránci lidských práv.
Vice informaci je zde:

www.epp.eu

http://www.epp-ed.eu/Press/showpr.asp?PRControlDocTypeID=1&PRControlID=5562&PRContentID=9908&PRContentLG=en


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled