poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Milé ohlasy


Návštěva jihomoravských vinařů v Evropském parlamentu ve Štrasburku

 
[ 3. října 2006 | Autor: ]
 

Ve dnech 24.9. – 28.9.2006  navštívila na pozvání poslankyně Zuzany Roithové  skupina jihomoravských vinařů z břeclavského, hodonínského a znojemského regionu Evropský parlament ve Štrasburku. V Evropském parlamentu se účastníci zájezdu mohli seznámit s prací poslanců i činností jednotlivých evropských politických stran, například prostřednictvím Eduarda Hulicia, pracovníka kanceláře parlamentní frakce Evropské lidové strany. Hlavními tématy diskuse se Zuzanou Roithovou byly  priority Evropské lidové strany a jejich naplňování v Jihomoravském kraji.

K programu zájezdu patřila také  prohlídka měst  Štrasburku a Colmaru a návštěva kláštera sv. Oddile (patronky Alsaska). Jeden den využili  účastníci k projížďce  tzv. Cestou vína (Route du vin). Cestování po alsaských vinných stezkách bylo doplněno ochutnávkou místního  vína  a odborným výkladem. Jihomoravští vinaři se na vlastní oči seznámili nejen s prací svých kolegů -  alsaských vinařů - ale také s tím,  jak umí svou práci využít k rozvoji turistiky a alsaského regionu.

Z živé diskuze si řadu zajímavých informací odnesli jistě i vinaři alsaští a v uších jim ještě nějaký čas budou znít moravské písničky a tóny houslí primáše z Břeclavska

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled