poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Kuba


Projev Zuzany Roithové na plénu EP k rezoluci o Kubě

Vážení kolegové,
Nedávno jsem byla na Kubě. Odmítám názor předřečníka. Kuba neučinila vůbec žádný pokrok v dodržování lidských práv. Naopak přitvrdila.
 
[ 22. června 2007 | Autor: ]
 
A proto žádám Radu i Komisi, aby  důsledněji než dosud protestovaly proti hrubému porušování lidských práv na Kubě. Aby  aktivně podpořily finančně i morálně  organizace , které  se starají o holé přežití politických oponentů  či  pomáhají  nevládním organizacím na Kubě komunikovat   mezi sebou  a vyjadřovat  vlastní názory na  řešení  veřejných problémů. Aby zpřístupnily pro Kubánce internet na svých  ambasádách, protože informace tam jsou nedostupné.
 Rada musí usilovat efektivněji o propuštění  politických vězňů, kteří jsou  fyzicky týráni , zásadně nedostávají léky , které potřebují . Ale i ostatní  obyčejní Kubánci žijí v bídě a nemocech.  Chybí lékaři i moderní technika.  Zdravotnictví byla kdysi Castrova chlouba, dnes tam jsou i bežné léky  jen pro bohaté , komunistické předáky či zahraniční turisty. Kubánci chtějí změnu, chtějí  svobodu slova. nesmíme Radě dovolit otevřít dialog s Kubánským režimem bez formulování jasných podmínek jako je propuštění  politických vězňů a pluralita názorů.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled