poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Vystoupení na plénu Evropského parlamentu


Vystoupení Zuzany Roithové ke zprávě o používání informačních technologií pro celní úřady EU

Jsem přesvědčena, že potřebujeme pokročilé informační systémy celní správy propujující celní i policejní orgány členských států. Občanům  EU dlužíme efektivnější  boj proti dovozu padělaného, ale i nebezpečného zboží na náš trh ze třetích zemí.

 
[ 24. listopadu 2009 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

Na rozdíl od většiny poslanců věřím, že návrh Komise povede k vyšší ochraně osobních údajů a současně i k účinnějšímu boji s organizovaným zločinem. Proto jsem nehlasovala pro devadesát pozměňovacích návrhů výboru  ani pro zprávu parlamentu jako celek, která chce znemožnit přímý přístup Europolu a Eurojustu k informacím celních orgánů.  

 Chci ovšem znovu vyzvat Evropskou komisi, aby sjednala obdobu systému rychlého varování jako je Rapex-China i s ostatními státy, jako je Indie, Vietnam, Rusko či Turecko, aby nebezpečné a padělané výrobky byly zadrženy ještě před vstupem na evropské území. Připomínám, že od roku 2006 je možné uzavřít s třetími zeměmi mezinárodní smlouvu o spolupráci dozorových orgánů na poli ochrany spotřebitelů. A je zarážející, že Evropská komise tuto možnost zatím nevyužila.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled