poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Vystoupení na plénu Evropského parlamentu


Projev k rozpravě o výsledcích summitu Rady

Diskusi o míře a tempu zvyšování ekologických, sociálních a dalších standardů a revize evropské regulace - to považuji za klíč k řešení ekonomické recese, které bude nyní čelit evropské hospodářství.
 
[ 21. října 2008 | Autor: Štrasburk, 21.10. 2008 ]
 
     Pan Schulz tady citoval s posměchem závazek Komise a Rady, ale i Parlamentu - snížit přeregulovanost EU. A přitom to je ta negativní hodnota navíc, která zhoršuje konkurenceschopnost EU na globální úrovni. Automobilový, elektrotechnický, sklářský, textilní a další průmysly potřebují nikoli finanční injekce, ale rozumnou míru regulace a mírnější tempo růstu standardů. 
      Dnešní finanční krize není důsledek malé regulace, ale selhání  kontrolních mechanismů. To je to, co neochránilo investice a ohrožuje zaměstnanost. A totéž se týká i pravidel na globální úrovni.
      Krize a globální ekonomická recese je tudíž poslední příležitostí, jak důsledněji kultivovat pravidla pro globální trhy s ohledem na trvale udržitelný, ekologicky i sociálně přiměřený rozvoj. To je to prostředí, které pro Evropany není možné budovat izolovaně na evropské, ale zejména na globální úrovni. Závěrem oceňuji, že summit Rady dospěl k dohodě o energetickém balíčku.   

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled