poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Europoslankyně Roithová vítá udělení Sacharovovy ceny ruskému Memorialu

"Všichni bojovníci za lidská práva v Rusku si bezesporu zaslouží Sacharovovu cenu. Jde o připomínku, že dodržování lidských práv v Rusku je vážným problémem. Jsem moc ráda, že letošní laureáti ceny Andreje Sacharova jsou zástupci ruské nevládní organizace Memorial," řekla Zuzana Roithová, předsedkyně české delegace v nejsilnějším klubu Evropské lidové strany.

 
[ 16. prosince 2009 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

"Během slavnostního předání ceny ve Štrasburku, provázeného bouřlivým potleskem pro ruské disidenty, mě zarazilo, že čeští poslanci za KSČM sál před tím opustili. Jakoby tím demonstrovali, že obrana lidských práv a boje za svobodu projevu a demokracii nepatří stále do politických cílů strany, která ani po dvaceti letech od pádu železné opony v ČR neprošla ideovou reformou," komentovala nepřítomnost komunistických europoslanců na ceremonii Zuzana Roithová.

Sacharovovu cenu pro svobodu myšlení uděluje Evropský parlament každoročně obráncům lidských práv, za jejich úsilí v boji proti netoleranci, fanatismu a utlačování základních lidských práv.

Pro více informací:

Kancelář Zuzany Roithové: +420 602 954 210

www.roithova.cz email: zuzana.roithova@europarl.europa.eu

Marek Hannibal, Tiskové oddělení Evropské lidové strany v EP,

tel.: +32-475-753048

email: marek.hannibal@europarl.europa.eu


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled