poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Odpojení od internetu nebude tak jednoduché

Evropský parlament dnes absolutní většinou přijal poslední ze tří norem tvořících mnoho měsíců vyjednávaný kontroverzní "Telekomunikační balíček".

Česká poslankyně Zuzana Roithová jako stínová zpravodajkyně se mimo jiné podílela na prosazení změny textu, který zabrání zbytečnému odpojování uživatelů od internetu.

 
[ 24. listopadu 2009 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

"Jsem potěšena, že tato významná novelizace pravidel elektronické komunikace v EU přinese v tomto znění další konkurenční výhodu pro evropské podnikatele a zároveň solidní práva pro spotřebitele a uživatele," hodnotila ve Štrasburku výsledek zdlouhavých jednání mezi Parlamentem a Radou Zuzana Roithová.

"Jako předkladatelka návrhu garantujícího uživatelům spravedlivý proces při odpojování od internetu, kvituji, že Rada nakonec naším návrhům ustoupila. Díky těmto garancím se odpojení od internetu bude týkat skutečných zločinců jako jsou teroristé či šiřitelé dětské pornografie, nikoliv běžných uživatelů," vysvětluje europoslankyně.

Nová pravidla mají od června 2011 podpořit konkurenci na telekomunikačním vnitřním trhu EU, posílit kontrolu, snížit ceny a posílit práva spotřebitelů. Dle schváleného textu bude možno změnit operátora za 1 den u pevné linky i mobilního telefonu, postavení uživatelů se zdravotním postižením bude posíleno, kvalita služeb (např. internetového připojení) bude lépe kontrolována a spotřebitelé v případě výpadku spojení budou mít nárok na kompenzaci. Vysoká úroveň ochrany osobních údajů je dalším z úspěchů europoslanců společně se zkvalitněním systému celoevropského záchranného čísla 112 oproti původnímu návrhu Evropské komise.

Pro více informací:

Kancelář Zuzany Roithové: +420 602 954 210, +32 228 45 485

email: zuzana.roithova@europarl.europa.eu

Tiskové oddělení ELS, Marek Hannibal, tel.: +32475753048


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled