poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová podporuje kandidaturu Pavla Svobody na eurokomisaře

Europoslankyně Zuzana Roithová vítá kandidaturu doc. JUDr. Pavla Svobody D.E.A. na post člena nové Evropské komise. „Pavel Svoboda splňuje nejen odborné, jazykové a manažérské předpoklady, ale je navíc i důvěryhodný, pokud jde o jeho evropanství“, zdůrazňuje Zuzana Roithová.

 
[ 1. října 2009 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

Pavel Svoboda se evropskou integrací zabývá dlouhodobě od r. 1991, od

postgraduálních studií ve francouzském Toulouse. Je docentem evropského práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, jako hostující profesor přednášel ve Francii. Právě evropanství je pro eurokomisaře velmi zásadní, protože Evropská komise je a musí být hnacím motorem evropské integrace. Z dalších odborných předpokladů Zuzana Roithová u tohoto kandidáta poukazuje na zkušenosti diplomata - velvyslance ČR při Radě Evropy, s nímž spolupracovala v oblasti lidských práv. Právní odbornost vynesla na počátku tohoto roku Pavla Svobodu na post ministra – předsedy Legislativní rady vlády ČR. K úspěšnému výkonu funkce bezpochyby přispěje i Svobodova jazyková vybavenost - angličtina a francouzština, dále němčina, ruština, polština a latina.

 

Pavel Svoboda se v rámci evropské integrace odborně profiloval v otázkách vnitřního trhu, hospodářské soutěže, spravedlnosti, lidských práv a mezinárodních vztahů EU, jako vysokoškolský učitel má blízko k problematice vzdělávání. „Evropská komise potřebuje komunikativní odborníky, a to Pavel Svoboda splňuje beze zbytku“, uzavírá Zuzana Roithová.

 

Pro více informací:

 

K osobě P.Svobody navštivte osobní webové stránky www.svoboda.com

 

Kancelář Zuzany Roithové: +420 602 954 210, +32 228 45 485

www.roithova.cz email: zuzana.roithova@europarl.europa.eu

Marek Hannibal, Tiskové oddělení Evropské lidové strany v EP, tel.: +32-475-753048

email: marek.hannibal@europarl.europa.eu


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled