poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová vítá schválení Lisabonské smlouvy a apeluje na presidenta Klause, aby neotálel s ratifikací

 
[ 6. května 2009 | Autor: Štrasburk, 6.5. 2009 ]
 

Europoslankyně Zuzana Roithová vítá schválení Lisabonské smlouvy senátem ČR. "Senátoři učinili státnické rozhodnutí. Navzdory populistickým, zavádějícím a desinformačním útokům ze strany českých euroskeptiků v době předvolební kampaně přistoupili k Lisabonské smlouvě odpovědně. K přístupu českých senátorů, přímo volených občany, kteří se odpovědně snažili přistoupit k ratifikaci, mám slova uznání" řekla Zuzana Roithová, která hlasování sledovala ve francouzském Štrasburku, kde zasedá Evropský parlament.

 

„Vítám, že naši zákonodárci v Poslanecké sněmovně a Senátu podrobně posoudili výhody Lisabonské smlouvy pro Českou republiku. Přeji si, aby dokončení ratifikačního procesu neprovázely obstrukce. Předpokládám, že president Klaus bude respektovat rozhodnutí přímo volených zástupců a přistoupí k ratifikaci smlouvy" řekla Zuzana Roithová.

 

"Schválení Lisabonu v českém Parlamentu bylo posledním pokusem o tom, ujistit naše evropské partnery o tom, že Češi neberou EU lehkovážně. Pád české vlády během předsednictví naši pozici velice oslabil a naše předsednictví odsoudil ke krachu.“ řekla europoslankyně Zuzana Roithová, lídr KDU-ČSL do evropských voleb.

 

„Odpůrci Lisabonské smlouvy nenabízí žádnou relevantní alternativu. O Lisabonské smlouvě se vede seriózní debata již dva roky, je škoda, že u nás k vyvrcholení politické debaty o jejím obsahu připadá na dobu volební kampaně. Je třeba zdůraznit, že alternativou Lisabonské smlouvě je vícerychlostní Evropa. Jinými slovy, že státy schopné kompromisu se na něčem domluví a my se budeme jen rozhodovat, zda se přidáme či nikoliv. Bude to Evropa "o nás bez nás". Je toto opravdu naším zájmem?" ptá se Zuzana Roithová.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled