poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Úspěch Zuzany Roithové - EU bude chránit uživatele internetu

Zuzana Roithová spolu s Viviane Redingovou, komisařkou pro informační společnost, a Meglenou Kunevou, komisařkou pro ochranu spotřebitele, dnes slavnostně zveřejní první komplexní celoevropský internetový portál eYouGuide, který poskytuje uživatelům internetu přehledné informace o jejich právech v digitálním světě. Iniciativa chránit uživatele internetu před pro ně mnohdy nevýhodnými a zavádějícími podmínkami ze strany některých internetových portálů pochází od Zuzany Roithové. Cílem je informovat uživatele internetu o jejich právech, a tím zvýšit jejich důvěru v digitální prostředí internetu.

 
[ 5. května 2009 | Autor: Štrasburk, 5.5. 2009 ]
 

Svoji ideu o lepším informování internetových uživatelů v podobě jednoho celoevropského portálu prosadila Zuzana Roithová ve své zprávě o Důvěře spotřebitelů v digitálním prostředí, kterou přijal Evropský parlament v červnu 2007 a která obsahuje dalších více než 60 doporučení, které Komise postupně naplňuje. eYouGuide bude dnes zveřejněn prozatím ve 4 jazycích, do konce roku přibudou další jazykové verze, včetně češtiny. Tento portál podává evropskou legislativu na poli Internetu a informačních technologiích srozumitelnou formou otázek a odpovědí přístupnou všem uživatelům.

 

„Běžní internetoví uživatelé si nejsou často jisti tím, co přesně je dovoleno a co zakázáno. Díky novému portálu naleznou rychle informace týkající se svých práv na internetu - ať už jde o elektronické nákupy, ochranu osobních dat na sociálních sítích typu Facebook, podepisování smluv pro připojení na internet, stahování hudby z P2P sítí či při boji s nevyžádanými emaily (spamem)“ říká Zuzana Roithová, 1. místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Evropského parlamentu.

 

"Největší radost mám z toho, že portál eYouGuide se také zaměřil na práva dětských uživatelů a jejich ochranu, jelikož děti patří k nejohroženější skupině. Evropská unie teď přebírá v celoevropském měřítku moji představu o kvalifikovaném informování rodičů o ochraně jejich dětí před potenciálními hrozbami na internetu. České stránky www.budulinek.eu jsem spustila již před časem", upozorňuje Zuzana Roithová.

 

 

 

  • Portál pro české rodiče o nebezpečných výrobcích a službách: www.budulinek.eu

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled