poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Informace poslankyně Zuzanay Roithové pro humanitární organizace ČR:

V EP jsme včera dali zelenou rozšíření programu rozdělování potravin nejchudším osobám v EU prostřednictvím humanitárních organizací

 

 
[ 30. března 2009 | Autor: ]
 

Dle odhadů Eurostatu žije zhruba 80 milionů, tedy 16% procent populace EU pod hranicí chudoby. Program pomohl již více než 13 milionu lidí z 15 členských států. 

Komise navrhovala, aby se EU podílela na financování programu ve výši 75% v letech 2010-2012 s tím, že se tento podíl bude snižovat na 50% (a v členských státech, které mají nárok na financování z Fondu soudržnosti to má být 85% a následně 75%). Parlament však odhlasoval 100% hrazení z komunitárních fondů ze Společné zemědělské politiky (SZP).

 

Rozhodli jsem tak proto, že hospodářská krize zhoršuje možnosti charit a dalších humanitárních organizací spolufinancovat potravinovou pomoc nejchudším lidem, často bez domova. Změnou je také rozšíření škály produktů, na které by se měl návrh vztahovat a také prodloužení programu s finančním výhledem na tři roky. Od roku 2010 umožní efektivnější využívání finančních prostředků. Potraviny rozdělované v rámci tohoto programu budou pocházet výhradně z Unie, což pomůže stabilizovat trh snížením zásob  intervenčních skladů.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled