poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Zuzana Roithová: zdravotní cestovní pasy pro domácí zvířata

 „Jistě si všichni přejeme, aby naši domácí mazlíčkové mohli s námi volně cestovat po celé EU, zároveň je ale třeba chránit je před šířením nakažlivých chorob preventivním očkováním,“ říká Zuzana Roithová.
 
[ 10. dubna 2008 | Autor: ]
 
Podle europoslankyně je to úkol pro odborné zástupce členských zemí, aby taková opatření mezi sebou vyjednali nepolitickým procesem – tzv. komitologií. „Považuji za zbytečné, aby o tom hlasovali politici ve výboru a pak přes sedm set poslanců na plenárním zasedání. Je mi líto, že odcházející komisař Kyprianou nebere vážně prioritu Barossovy Komise – „ better regulation“, tedy revize a zjednodušení legislativy a způsobů přijímání zákonů,“ vysvětluje Roithová. Evropský parlament bez sebemenšího politického střetu schvaluje prodloužení výjimky pro některé členské státy, aby mohly kromě evropského zvířecího pasu vyžadovat speciální očkování při vstupu do země. Irsko, Malta, Švédsko a Velká Británie mají speciální požadavky kvůli aktuálnímu výskytu vztekliny. Finsko, Irsko, Malta, Švédsko a Británie pak v souvislosti s onemocněním tasemnicí a klíšťaty.
„Žádala jsem před třemi týdny Evropskou komisi o stanovisko, proč takovou logickou technickou úpravu musíme projednávat na půdě EP – odpovědi jsem se nedočkala. Toto je příklad starého, nikoli nového přístupu k evropské legislativě,“ tvrdí místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.        

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled