poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Krnovští studenti za úspěch v soutěži pojedou do Bruselu

Studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov obstáli v soutěži o studijní cestu do Evropského parlamentu. Jejich sportovní projekt rozhýbal a pobavil celou školu.
 
[ 3. března 2009 | Autor: Jiří Krušina, Bruntálský a krnovský deník ]
 
 Studentky Barbora Foltýnová, Katka Lašáková a jejich spolužák Adam Martinec se jako tým Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov (SOŠ DCR) pod vedením učitelky Ziny Dvořákové přihlásili do celostátní soutěže o prestižní zájezd. V soutěži, kterou vyhlásil portál www.dvorek.eu pod patronátem Zuzany Roithové si již v minulém roce vybrali téma „Ve zdravém těle zdravý duch.“
Celá soutěž byla rozdělena do tří kol. V prvním museli studenti vypracovat rešerši zdrojů, které se vztahují ke zvolenému tématu. „V prvním kole jsme získali čtrnáct bodů z dvaceti. Byli jsme trošku zklamaní, ale nic jsme nevzdávali,“ řekla členka týmuBarbora Foltýnová.
Druhé kolo měli daleko lepší, jelikož jim rozhovor s odborníkem vynesl plných dvacet bodů. „Pro rozhovor jsme si vybrali dva odborníky. Prvním z nich byl Ivan Foltýn známý krnovský horolezec, který pokořil spoustu světových vrcholů. Druhou námi vybranou osobou byl Krnovák Oldřich Mičan, který přednáší na katedře tělovýchovy a sportu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity,“ sdělila Katka Lašáková.
Studentům dopravní školy vyšel skvěle také vlastní projekt „Škola v pohybu.“ Svým spolužákům připravili v půlce února týdenní akci, která útočila na mnohdy nesprávný postoj ke sportu a pohybu.
„Na každý den jsme připravili okolo dvaceti letáků, které jsme rozvěsili po celé škole, to znamená ve třech tříposchoďových budovách. V pondělí naši spolužáci srovnávali kalorie spálené běžnými denními činnostmi a kalorie získané dobrotkami v porovnání s běžnou stravou. Vúterý se mohli všichni bavit nad kuriozitami, rekordy a vtípky z oblasti sportu,“ uvedl Adam Martinec. Ve středu museli třeťáci zvládnout v hodinách tělocviku netradiční štafety. Ostatní studenti mohli hádat nad snímky rozmístěnými po škole, který z učitelů je na nich zvěčněn za mlada v pohybu či sportu. Ve čtvrtek byli tito učitelé odhaleni a pátek byl věnován anketě, kdy tým zjišťoval, jak se jejich projekt líbil.
„Týdenní snažení celému týmu přineslo 39 bodů, čtvrté místo v celostátní soutěži a zájezd do Bruselu. Návštěva Bruselu, Lucemburku i Evropského parlamentu se uskuteční mezi 15. až 20. březnem. Celému týmu děkujeme za reprezentaci školy, blahopřejeme a přejeme šťastnou cestu,“ řekl Zdeněk Klein, ředitel školy

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled