poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Třetí úkol soutěže: Komu kolik? A proč?

Přemýšleli jste někdy, co všechno se musí vejít do rodinného rozpočtu? A co teprve před Vánoci! Honza chce nové boty a mapu, Mařenka od maminky upéct perníkovou chaloupku, maminka lístky na vánoční koncert, babička nové bačkory a tatínek by nejradši svatý pokoj.

Nezapomeňte, že nejen babička, ale i vy byste měli mít nohy v teple, že byste se občas mohli umýt a že kromě perníkové chaloupky musíte jíst i něco jiného. Pokud Vám pak zbudou peníze, dáte pár drobných na charitu? Když jsou ty Vánoce…
 
[ 15. prosince 2006 | Autor: ]
 
V tomto úkolu se, jak vidno podle úvodu, zamyslíme nad tím, jak asi vypadá vánoční rodinný rozpočet:

Popište 5člennou rodinu - matka, otec, dvojčata (kluk a holka – 17 let), babička, kde všichni členové žijí v jedné domácnosti. Každý člen má své záliby a neřesti, ty také důkladně vyličte! Zároveň nám pošlete kreativní přílohu (obrázek, fotku, video, flashovou animaci, počítačovou prezentaci) k dokreslení celé situace.
Celá rodina má v prosinci 2006 k dispozici 40. 000,- Kč. Tato částka obsahuje plat matky, otce, důchod babičky a případně peníze z brigády od dětí. V částce jsou i úspory, které má rodina na Vánoce nastřádány. Částka je neměnná.
Sestavte rozpočet rodiny v tomto měsíci s vazbou veškeré životní náklady a s ohledem na popsané trávení volného času.

Část hodnocení tohoto úkolu bude spočívat v tom, jak jste tvůrčím způsobem zvládli popsat zadanou rodinu. Dále se bude porota soustředit na to, jestli jste do rozpočtu zvolili relevantní položky a na nějaké nezapomněli. Posledním hodnotícím prvkem bude vazba aktivit rodiny na vypracovaný rozpočet. A konečně - jako u všech úkolů platí: iniciativě a vlastní invenci se meze nekladou!

Odkazy:
www.dolceta.eu
www.mesec.cz


Rozsah:
popis rodiny: 1 strana A4 (prezentace: 3 snímky)
rodinný rozpočet: 1 strana A4
kreativní příloha: max. 2MB

Lhůta: Vypracovaná zadání nám, prosím, pošlete do 31. 12. 2006 na soutez@generation-europe.cz a nezapomeňte uvést své soutěžní číslo!


Opět držíme všem, kdo vydrželi, palce!

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled