poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti soutěží o zájezd do Bruselu

Zároveň se učí bojovat za svá spotřebitelská práva

Studenti tří středních škol z Vysočiny usilují o hlavní výhru ve studentské soutěži o cestu do Bruselu a Lucemburska s názvem Cesta do Evropského parlamentu.
Soutěž pořádá nadace Generation Europe ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů a poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou.
 
[ 23. prosince 2006 | Autor: Právo, Vysočina, 23.12. 2006 ]
 
Týmy z Obchodní akademie a hotelové školy v Havlíčkově Brodě a ze Střední školy Svazu českomoravských spotřebních družstev v Humpolci patří po prvním úkolu k předním kandidátům na hlavní výhru.
Studenti měli za úkol vybrat nejméně pět výrobků podobné nebo stejné funkce od různých dodavatelů a podle vlastních kritérií zpracovat jejich porovnání a také popsat způsob, kterým dospěli ke svým závěrům. Porota pročetla 146 řešení prvního úkolu a rozdala za ně body.
Podle europoslankyně Zuzany Roithové soutěž přispěje ke kultivaci tržního prostředí a férové soutěži na trhu tím, že se mladí lidé naučí bojovat za svá spotřebitelská práva a dokáží rozlišovat kvalitu.
Soutěž Cesta do Evropského parlamentu, která je určena studentům všech typů středních škol, se koná od října tohoto roku do února 2007. Zapojilo se do ní přes sto týmů z celé České republiky, na které čeká zdolávání dalšího soutěžního úkolu. Jeho název je Podavači, nebo prodavači?. Soutěžící si v zákoně o ochraně spotřebitele a v Občanském zákoníku vyhledají ustanovení týkající se kupní smlouvy a sestaví deset otázek k této problematice. Ty pak položí nejméně deseti obchodníkům ze svého okolí a výsledky vyhodnotí.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled