poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti, vyhrajte cestu do Evropského parlamentu

Tisková zpráva SOS ze dne 4. 9. 2006
 
[ 5. září 2006 | Autor: ]
 

          
Generation Europe
www.generationeurope.cz                                                                                                                                          Rumunská 12, CZ-120 00 Praha 2
tel. +420 739 255 012
info@generation-europe.cz
                                                                                                                       
 Studenti, vyhrajte cestu do Evropského parlamentu


V rámci soutěže pro střední školy, kterou vyhlašuje Generation Europe ČR ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS) a europoslankyní Zuzanou Roithovou, mohou studenti vyhrát poznávací zájezd do Evropského parlamentu. Cílem soutěže je osvojení znalostí a dovedností ve spotřebitelské oblasti a zlepšení orientace mladých lidí ve spotřebitelské problematice.
Soutěže se mohou zúčastnit několikačlenné týmy studentů, kteří budou mít za úkol vypracovávat celkem pět zadaných úkolů v průběhu pěti měsíců. Podrobné informace o podmínkách přihlášení do soutěže je možné vyhledat na webových stránkách Generation Europe www.generation-europe.cz.
„Úkoly jsou koncipovány tak, aby se soutěže mohli zúčastnit studenti všech typů středních škol. Úlohy tématicky zabírají široké spektrum spotřebitelských problémů, od srovnávacího testu po vytvoření malé reklamní kampaně. Vypracování jednotlivých úkolů bude pokaždé požadováno v jiné formě, např. fotoreportáž, analýza odpovědí nebo počítačová prezentace. Studenti budou mít k plnění úkolů na výše zmiňovaných webových stránkách vypsáno několik zdrojů, ze kterých budou moci čerpat informace a inspiraci,“ uvedla k soutěži Lenka Petýrková z Generation Europe.
Obsahovou náplň úkolů pořadatelé vymýšleli tak, aby jejich plnění bylo pro studenty zábavné, ale také aby získané znalosti mohli soutěžící prakticky využít např. ve svém budoucím profesním životě. Učitelé mohou studenty metodicky vést a popř. jim doporučit alternativní zdroje, ze kterých by studenti mohli získat doplňující informace k zadané problematice.
"Byla bych ráda, kdyby soutěžící pochopili, jak je pro dobré fungování vnitřního trhu důležitý spotřebitel, který umí sám řešit občanské problémy," říká europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová a dodává: "Zákazník, který si je vědom svých práv a umí se ozvat, podporuje férový obchod v celé Evropské unii."
Výsledky jednotlivých úkolů budou průběžně uveřejňovány, aby studenti mohli sledovat, jak si v soutěži vedou. „Na vítězné týmy čeká poznávací zájezd do Evropského parlamentu a pro další úspěšné účastníky soutěže jsou připraveny hodnotné ceny,“ uzavřela Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů.
Kontakt:
Sdružení obrany spotřebitelů ČR
tel.: 224 239 940, fax: 224 239 941
www.spotrebitele.info
sos@spotrebitele.info
Generation Europe ČR
Rumunská 12
120 00 Praha 2,
Tel.: 739 255 012
www.generation-europe.cz
Ivana Picková, public relations
pickova@spotrebitele.info, 604 956 114
Petra Vaňková, public relations
vankova@spotrebitele.info
 Petr Jakubíček
petr@generation-europe.org
Lenka Petýrková
lenka@generation-europe.org
Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS), založené v roce 1993, je nezávislé a neziskové občanské sdružení hájící zájmy spotřebitelů. Provozuje svá Spotřebitelská informační centra ve dvanácti krajích ČR, webové stránky www.spotrebitele.info, vydává tištěný časopis Štít spotřebitele a realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů. Je členem evropské spotřebitelské organizace BEUC i celosvětové Consumers International. Od roku 2003 je signatářem Etického kodexu občanských spotřebitelských organizací; rejstřík signatářů je přístupný na adrese kodex.spotrebitele.info.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled