poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

SME, živnostníci


Zuzana Roithová přednášela na konferenci organizované SME Union při ELS a ACCA

Zuzana Roithová přednášela na konferenci organizované SME Union při ELS (Small and Medium Entreprises - organizace malých a středních podniků při Evropské lidové straně) a ACCA (Association of Chartered Certified Acountants - Asociace kvalifikovaných a certifikovaných účetních).

 
[ 28. března 2007 | Autor: Eva Štréglová ]
 

 Zuzana Roithová, místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, včera dopoledne přivítala účastníky semináře o výzvách pro malé střední podniky z nových členských zemí EU.
 Zdůraznila, jak je existence malých a středních podniků důležitá zejména z hlediska dokončení vnitřního trhu EU. Pochválila malé a střední podnikatele z nových členských zemí za to, že se snaží využít "díry" na trhu a věnují se tak naprosto novým odvětvím v průmyslu a podnikání. Na druhé straně jednak kritizovala velmi složitý účetní systém, který je v každé zemi jiný a brání tak volnému poskytování služeb napříč Evropou, ale také banky, které často v nových členských zemích nechtějí snadno dávat malým a středním podnikatelům půjčky.
 V neposlední řadě zdůraznila, že je důležité nadále s SME Union spolupracovat na přípravě další evropské legislativy, aby co nejdříve došlo k odstranění bariér na vnitřním trhu.
 
 Více informací na:
www.sme-union.org
http://www.accaglobal.com
 


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled