poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Mým mottem je naplňovat dané sliby

 
[ 15. června 2009 | Autor: Nový Hlas ]
 

 

V nedávných volbách do EP vám voliči opět projevili důvěru, co byste jim chtěla vzkázat?

Především bych chtěla upřímně poděkovat za každý hlas, který mi umožnil pokračovat v započaté práci. Mým celoživotním mottem bylo a je naplňovat dané sliby. Máme za sebou náročnou předvolební kampaň, během které jsem spolu se svým týmem představovala oblasti, které se snažím v Evropském parlamentu ovlivňovat. Řada věcí se mi již podařila, ale práce na dalších mě teprve čeká. Budu například usilovat o zásadní omezení dovozu nebezpečných výrobků a padělků z Asie, větší bezpečnost dětí na internetu, zavedení rodinných pasů v celé EU, cenové zvýhodnění ekologicky šetrných výrobků či snadnou dostupnost léků prodlužujících aktivní život.

Nesmírně si vážím pomoci, které se mi dostalo letos v kampani. Děkuji vám všem za to, jak jste nezištně nabídli své domy a ploty pro naše plakáty. Vše, co  jsme spolu prožili na náměstích i ve vašich společenstvích a farnostech, bylo pro mne opravdovým povzbuzením, z něhož jsem čerpala sílu v náročných dnech předvolební kampaně.

 

Svou volební kampaň jste spojila s šířením osvěty o ochraně dětí před nebezpečnými výrobky. Má tato práce již nějaké konkrétní výsledky?

Díky spolupráci s rodiči a prarodiči dětí se slibně rozvíjejí webové stránky www.budulinek.eu. K myšlence realizovat tento projekt mě přivedly časté dotazy, které jsem dostávala v souvislosti se svou působností v Evropském parlamentu. Začátkem května jsem zahájila podpisovou akci – Deklarace za zdravé dětské boty. Díky této osvětě začali obchodníci objednávat zdravotně nezávadnou certifikovanou dětskou obuv. Série informačních letáčků s desaterem zdravého obouvání, zásadami zdravé výživy, klasifikací počítačových her a dalšími důležitými tématy se dostala mezi lidi a pomalu začíná ovlivňovat myšlení těch, kteří se o bezpečnost dětí bezprostředně starají – tedy především rodičů.

 

Křesťanští demokraté zůstávají i po letošních volbách nejsilnější stranou v Evropském parlamentu. Co to přinese našim voličům?

V programu Evropské lidové strany je kladen důraz na jednotnější, spravedlivější, velkorysejší a vůči světu silnější Evropu, ve které funguje solidarita a úcta k daru života i přírodním zdrojům. A právě takovou Evropu potřebujeme zvláště dnes, kdy se jako důsledek krize hodnot objevují nové problémy, jako jsou stárnutí evropské populace, klimatické změny, přílišná energetická závislost na vnějších zdrojích, růst nezaměstnanosti, hrozby terorismu a růstu násilí. Jednotlivé členské země nedokáží tyto problémy samy úspěšně zvládnout, je nezbytné, aby při jejich řešení účinně spolupracovaly.

 

Řada lidí spojuje s přijetím Lisabonské smlouvy obavy ze zasahování Evropské unie například do oblasti ochrany života. Jak je možné tomuto nebezpečí čelit?

Ohrožení ze strany Lisabonské smlouvy v podobných oblastech skutečně nehrozí. Ty stále zůstávají tématy řešenými na národní úrovni. A pokud jsou některé otázky řešeny na půdě Evropského parlamentu, tradiční a křesťanské hodnoty zde jako nejsilnější hráč hájí Evropská lidová strana, jejímž jsme členem.

 

Důležitý spojovací článek mezi Evropskou unií a občany představují obce a města. Budete s nimi spolupracovat?

Roli obcí a měst považuji v procesu evropské integrace za klíčovou. Jejich samospráva má k lidem nejblíže a zná tedy nejlépe jejich potřeby a problémy. Na spolupráci s městy a obcemi se těším, již v minulosti se mi velmi osvědčila. Očekávám podněty a náměty z jejich strany, neboť samy určitě ví nejlépe, kde je tlačí bota a jak by jim Evropský parlament mohl pomoci. Já nabízím odborné zázemí pro vedení dialogu a širokou paletu nástrojů práce europoslankyně.

 

Serverem deník.cz jste byla označena za nejaktivnější českou europoslankyni. Určitě si tedy zasloužíte odpočinek. Co plánujete na nejbližší dny a jak strávíte letošní dovolenou?

Moc se těším na chvíle se svou rodinou a blízkými. Odpočívat budu při práci na své zahrádce v jižních Čechách, kde pěstuji zeleninu, kytičky a hlavně bylinky. Čeká mě sekání trávy, budu jezdit na kole jihočeskými lesními cestami, chodit na houby, číst a setkávat se s přáteli. A hlavně - na  konci června se stanu babičkou. Bude to moje první vnouče, takže vše se bude točit kolem narození a péče o miminko.

(red)

 


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled