poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Zuzana Roithová nás nezklamala. Přijela do Havlíčkova Brodu v pondělí dne 23. února 2009 a se zaujetím plnila připravený šestihodinový program.

 Takovou ženu potřebujeme: aby nevykládala jako feministka, nefňukala, ale řekla nám upřímně, s vervou a ženskou noblesou, jak věci stojí a co dělat.
 
[ 3. března 2009 | Autor: Zpravodaj KDU-ČSL ]
 
            Dovedla zaujmout v obchodní akademii studenty a pedagogy, v nemocnici si lékaři postěžovali na nepřehledné poměry našeho zdravotnictví spíše jejímu průvodci Janu Kasalovi. Potom ještě v hotelu Slunce obsloužila vzorky nestejnorodého posluchačstva okresního města i některých obyvatel přespolních. Obsazená polovina přízemí restaurace ukázala, že poptávka po solidních informacích z činnosti Evropského parlamentu je mizivá. Někteří dotazující měli své předsudky, které vyvrátit fakty nebo logikou je obtížné, když nechtějí naslouchat.           
Položit si její otázky „Komu patří ve světě budoucnost“, seznámit se s poměry v totalitní Číně, představit ekonomiku ve vztahu k lidským právům – to nejsou běžná témata některých politických skupin, natož lidu znechuceného politikou ze senzacechtivých médií. Tyto části našeho politického spektra jsou vyškoleny na témata boření, takže vypadá efektně, když se termín zemská hranice řekne německy „Landesgrenze“ a zapomene se, že Německo je složeno ze spolkových zemí.           
Paní poslankyně názorně ukázala, že Evropský parlament není možné snižovat na úroveň parlamentu Česka a že skrze současná média jsou u nás většinou  voliči svolní permanentně být nespokojeni a uvízli u Benešových dekretů a Lisabonské smlouvy.            
Exkurs k výrobě bot, textilu, hraček v Číně ukazoval na nutnost, aby Evropa chytrácky neparazitovala na nelidských poměrech tamějšího obyvatelstva, ale lidsky se solidarizovala a i tam usilovala o sociální a politickou ochranu. Totalitní režimy všeho druhu jsou nebezpečné svou agresivní politickou a vojenskou silou.           
Dva účastníci se dotkli otázky obchodní politiky  cizích řetězců a dovozu za dumpingové ceny. Na jedné straně se potýkáme s důsledky vyhraněného a promyšleného útoku na lidské slabosti a stěžujeme si na komercionalizaci vztahů, na druhé straně rádi sami využijeme výhod koupit něco laciněji, což je někdy pro sociálně slabší vrstvy existenční nezbytnost. Tyto otázky si vyžadují delšího výkladu a ani odpovědi nebudou jednoznačné.Jan Kasal se pozastavil nad tím, že v době povodní před sedmi lety se vzbudil v národě obětavý zájem, jak povodním zabránit a odstranit následky. Hospodářské recesi však veřejnost čelí rozpačitě, poněvadž politické tábory dosud nenašly cestu opravdové spolupráce v zájmu státu.           
Není divu, že pro krátkozrakost tolik Čechů Evropu údajně nepotřebuje. A odpovědnost za budoucnost si nepřipouští. Z oteplování Země se pak udělá zábavné show a přežití lidí a přírody se zredukuje na sypání ptáčkům a na přenášení žabiček.             Buďme rádi, že máme takovou kandidátku do Evropského parlamentu jako je Zuzana Roithová. Už něco dokázala, třeba hlasitě Evropu upozornit na ohrožení sňatků a rodiny. Nechme se trochu vyburcovat, poněvadž tančíme na parketu parníku Titanic s proraženou přídí. 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled