poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


LIDÉ V BRUSELU

 
[ 21. září 2007 | Autor: Hospodářské noviny ]
 
Nová studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj z tohoto týdne rozpoutala v Česku vášnivou debatu o úrovni jeho školství. Podle zprávy by mělo do českých škol proudit více peněz, a to nejen do vysokých, ale i do základních a mateřských.
Stejný závěr má zpráva o efektivitě evropských vzdělávacích systémů europoslance Tomáše Zatloukala (SNK-ED), kterou bude příští týden schvalovat Evropský parlament. Čeští europoslanci nebývají zpravodaji unijních zákonů a usnesení příliš často. Tím méně na takto aktuální témata.
Místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra dál posiluje svůj tým, který čeká největší zkouška za českého předsednictví v roce 2009. Tento týden se Vondrovou mluvčí stala Michaela Jelínková. Ta přišla na úřad vlády se zkušeností z unijních institucí i pražské PR agentury DonathBurson-Marsteller.
Čeští europoslanci dál pokračují v pronikání do webu 2.0. Po Zuzaně Roithové (KDU-ČSL), která tento měsíc spustila svůj videoblog jako první česká politička, má dnes zařadit internetové video na své stránky i její stranický kolega Jan Březina.
Předseda Evropské fotbalové asociace (UEFA) Michel Platini by chtěl, aby Evropská unie zasáhla proti největším fotbalovým klubům na kontinentu. Tento týden poslal šéfům vlád všech 27 členských zemí dopis, ve kterém hledá podporu pro reformu Ligy mistrů. Platini tvrdí, že evropskému fotbalu hrozí »deformace penězi« a že by slavná klubová soutěž měla dát větší šanci chudším klubům. Platini už dřív hledal zastání v Evropské komisi.
Evropská komise v pondělí vyšla triumfálně z ostře sledovaného soudního sporu s Microsoftem. Hned po oznámení verdiktu soudu v Lucemburku ale přestal fungovat její e-mailový systém, kterým rozesílá novinářům tiskové zprávy. Svým vítězstvím se tak mohla pochlubit až se zpožděním. Na počítačích komise přitom běží software od Microsoftu, a příznivci konspirativních teorií tak měli hned námět ke spekulacím.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled