poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

O mně v médiích


Zuzana Roithová v Liberci

Místopředsedkyně výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele EP Zuzana Roithová navštívila 17. 5. Liberec. Nejprve se na krajském úřadu setkala s náměstkem hejtmana Ing. Karlem Dolejším, krajským předsedou KDU-ČSL ing. Petrem Šourkem a dalšími významnými představiteli regionu. Poté v Eurocentru seznámila podnikatele a zástupce organizací se Směrnicí o službách, která v Evropské unii vstoupí v platnost v r. 2010.

 
[ 23. května 2007 | Autor: Zuzana Jelenová ]
 

Upozornila, že směrnice umožní dobudování vnitřního trhu Evropské unie a usnadní poskytovatelům provozování živnosti v zahraničí. Zavazuje totiž všechny země EU nejpozději do tří let odstranit ze svých zákonů, vyhlášek i úředních postupů všechny diskriminační a účelové byrokratické praktiky. Přínosem bude vznik jednotných kontaktních míst, kde  živnostníci i ostatní profese budou moci získat potřebné informace a také vyřídit veškeré formality pro poskytování služeb v jiném státě. Povolovací řízení budou zjednodušena či zrušena. Zavedení směrnice bude výhodné i pro občany, kteří si v budoucnu budou vybírat z větší nabídky služeb, které tak budou levnější a kvalitnější.

„Poskytovatelé služeb nyní potřebují mít dostatek informací, znát svá práva v zahraničí, trvat na nich a vědět, kam se obracet se stížnostmi. Proto jsem přijela do Liberce o plánovaných změnách hovořit a odpovědět na dotazy místních podnikatelů,“ shrnula europoslankyně.

Při své návštěvě Zuzana Roithová diskutovala také se studenty liberecké obchodní akademie a v odpoledních hodinách se v centru Babylon setkala s obyvateli Liberce při besedě nad evropskými tématy.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled