poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Moje názory


Národní týden manželství

Vystoupení Zuzany Roithové na tiskové konferenci k zahájení Národního týdne manželství
 
[ 9. února 2009 | Autor: Zuzana Roithová ]
 

Nejvyšší formou společenství muže a ženy je manželství. Manželská rodina je také nejpřirozenější formou soužití ve společnosti a je symbolem bezpečí, pozornosti a péče.

Význam manželství a rodiny je dobré připomínat, vyzdvihovat a oceňovat. Národní týden manželství je k tomu velice vhodnou příležitostí. V dnešní překotné době, opité svobodomyslností a bezbřehým liberalismem, je nanejvýš nutné, aby ti co nerezignovali a žijí i v současných nelehkých podmínkách podle mravních norem vyplývajících z přirozeného řádu, vydávali svědectví o krásách manželského soužití, založeného na stálosti a věrnosti.

Jsme svědky každoročního vyhlašování vítězů různých anket. Sportovec roku, Zlatý slavík, Fotbalista roku atp. Což takhle v rámci Národního týdne manželství vyhlásit anketu o nejpozoruhodnější, příkladný a pravdivý manželský příběh, na kterém by se konkrétně ukázalo, že sliby nemusí být vždycky jenom chyby. Ale že právě manželský slib věrnosti a stálosti může být tím největším životním štěstím, které každý usilovně hledáme.  

Přeji zdar letošnímu Národnímu týdnu manželství.

                                                        Zuzana Roithová

 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled