poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Kuba


Zuzana Roithová navštívila, ve dnech 19. – 22. února 2007 Kubu

Na základě dohody se Švédskou křesťanskou organizací KIC a organizací Člověk v tísni, odjela Zuzana Roithová, spolu s dalšími třemi politiky na návštěvu Kuby.
 
[ 10. dubna 2007 | Autor: ]
 

Svou návštěvou podpořila kubánské disidenty. Setkala se mimo jiné se zástupci hnutí Ženy v bílém, nenásilně bojujícími za propuštění svých manželů, uvězněných neprávem kubánským režimem. Ženy v bílém byly v roce 2005 oceněny Sacharovovou cenou, kterou každoročně udílí Evropský parlament osobám/hnutím, aktivním v oblasti lidských práv. Ženy v bílém si cenu zatím nepřevzaly, protože jim kubánský režim nedovolil vycestovat do EU. Proto Zuzana Roithová požádala svým dopisem předsedu Evropského parlamentu o vydání „pamětních listů“, které by si příslušnice hnutí Ženy v bílém mohly doma vystavit s vědomím toho, že jejich boj není marný, a že na ně ve světě někdo myslí a podporuje je.

V neposlední řadě se setkala s lékařem Darsi Ferrerem, který žije se svým malým čtyřletým synem a ženou ve velmi nuzných podmínkách. Praktiky, které vůči doktoru Ferrerovi a jeho rodině uplatňuje tajná policie jsou nepředstavitelné.

Zuzana Roithová se také zajímala o současný stav kubánského zdravotnictví a navštívila místní nemocnici.

Již brzy na těchto stránkách přineseme více podrobností z této cesty.

Zatím odkázujeme na zprávu v angličtině, která podrobně referuje o této cestě na Kubu – viz níže.

 

 

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled