poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Dokumenty


Dopis Zuzany Roithové jako reakce na prohlášení europoslanců Friedricha a Ferbera za CSU

Vážený pane poslanče,
 

přečetla jsem si v českých novinách vaše skeptické názory týkající se připravenosti České republiky převzít předsednictví Evropské unie v první polovině roku 2009. Jako členka stejné politické frakce jsem velice zklamána,  ...

 
[ 3. listopadu 2008 | Autor: Zuzana Roithová ]
 
že jste vaše kritické názory rovněž nekonzultoval s českými europoslanci, neboť vaše názory mají velkou odezvu v českých médiích a silně podpokápavají proevroevropské síly v České republice. Vězte, že naopak protievropské síly jakož i levice z vaší kritiky těží. Žádné Vaše výhrady jsem nikdy nezaznamenala při diskusích v naší politické frakci.
 Výroky českého prezidenta na adresu Evropské unie v poslední době považuji za nešťastné. Chápu, že mohou v Bruselu vyvolávat rozpaky, nicméně zároveň musíte brát v potaz politický systém České republiky, kde hlava státu má formální význam. Zahraniční politiku a politiku ve vztahu s Evropskou unií má v kompetenci vláda České republiky. Jak jistě víte, jedním z koaličních partnerů jsou i křesťanští demokraté. I díky vlivu naší strany sleduje vláda proevropskou konstruktivní politiku, zcela odlišnou od té, kterou prosazuje český prezident.
 Ujišťuji Vás, že Vaše starost o zvládnutí českého předsednictví je zbytečná. Mrzí mě, že jste podlehl mylnému zkreslení v médiích o protievropské politice České vlády. Tyto domněnky bohužel nahrávají socialistům a komunistům v naší zemi, kteří nyní dostali novou munici.
 Vaše
 Zuzana Roithová

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled